بایدن با رهبر اپوزیسیون ونزوئلا گفتگو کرد

جو مشاور امنیت ملی بایدن چهارشنبه شب به وقت محلی در همان زمان به خبرنگاران گفت واشنگتن از مکالمه در ونزوئلا که منجر به انتخابات عادلانه و شفاف می شود.

وی با اشاره به اجلاس قاره ای و ادامه سیاست مداخله جویانه واشنگتن، بهترین راه برای رسیدن به این گفت وگو را دعوت از رهبران غیرنظامی ونزوئلا برای حضور در این نشست دانست.

سخنگوی کاخ سفید گفت جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن در حاشیه این اجلاس با گیدو گفتگو خواهد کرد.

سالیوان همچنین گفت که در اجلاس قاره ای در لس آنجلس، موضوع آب و هوا “موضوع مهم گفتگو” بین ایالات متحده و برزیل خواهد بود.

یک مقام دولت بایدن گفت که ایالات متحده همچنین در جریان این اجلاس با رئیس جمهور برزیل، ژایر بولسونارو، درباره “انتخابات باز، شفاف و دموکراتیک” گفتگو خواهد کرد.

کاخ سفید کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه را به اجلاس قاره ای که تحت حمایت ایالات متحده برگزار می شود دعوت نکرد و باعث شد رئیس جمهور مکزیک تهدید خود مبنی بر تحریم این رویداد را با دعوت نکردن از همه کشورهای نیمکره غربی برآورده کند. تحریم اجلاس سران توسط آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک و برخی دیگر از رهبران آمریکای لاتین، اهمیت نشست لس آنجلس را که قرار است به مسائل مهاجرت و اقتصادی در منطقه بپردازد، کم اهمیت جلوه داده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه به وقت محلی گفت که تصمیم برای دعوت نکردن از کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه پس از هفته‌ها رایزنی فشرده درباره نگرانی‌ها در مورد نقض حقوق بشر و عدم وجود دموکراسی در این کشورها اتخاذ شد.

  خدمات جدید بانک رفاه کارگران ارائه شد

پرایس در مورد تصمیم مکزیکوسیتی برای تحریم اجلاس گفت که واشنگتن موضع مکزیک را درک می کند، اما یکی از عناصر کلیدی این نشست داشتن یک دولت دموکراتیک است و این کشورها نمونه ای از حکومت دموکراتیک نیستند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا امیدوار است روابط با آمریکای لاتین را که در دوره دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق تیره شده بود، احیا کند و نفوذ ایالات متحده را در این کشورها تقویت کند و در مقابل چین بایستد.

بایدن با رهبر اپوزیسیون ونزوئلا گفتگو کرد

به گزارش ال دیاریو، تصمیم واشنگتن علاوه بر انتقاد از رهبران آمریکای لاتین، در هفته های اخیر آنقدر در آمریکای لاتین جنجال برانگیخته است که گامی عملی به موازات نشست آمریکای لاتین و کارائیب (سلاک) است. آرژانتین

دیدگاهتان را بنویسید