بانک ها در سند راهبردی و سیاستی بخش بانکی چه نیازی دارند و چه چیزی را ندارند

مدیرعامل بانک رفاه گفت: اجرای سند راهبردها و سیاست های حوزه بانکی نیازمند مقررات و دستورالعمل های بیشتری است.

بانک ها در سند راهبردی و سیاستی بخش بانکی چه نیازی دارند و چه چیزی را ندارند

در مراسمی که این هفته برگزار شد، وزارت اقتصاد از سند راهبردها و سیاست های بخش بانکی رونمایی کرد. در این سند، سیاست‌ها و راهبردهای بخش به منظور هدایت منابع به بخش تولیدی، انضباط مالی مؤسسات اعتباری، تنوع‌بخشی از طریق روش‌های تأمین مالی و اعتباری و ارتقای کیفیت روابط بین مؤسسات اعتباری و مردم تدوین شده است. .

اسماعیل اللهی در گفتگو با نبض بازار وی در خصوص دغدغه های مدیران بانک ها در اجرای سند راهبردی و سیاست های حوزه بانکی گفت: در اجرای سند راهبردی بانک ها اقدامات دسته بندی شده ای وجود دارد که قابل اجرا بوده و نیاز به اصلاح دارد. این مقاله به ارائه تجهیزات به واحدهای تولیدی بر اساس شرکت های دانش بنیان، اشتغال زایی و مسائلی که بانک ها باید و نباید انجام دهند می پردازد.

علاگانی بیان کرد: البته نیازمند آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی بیشتری هستیم تا بتوانیم این سند را اجرایی کنیم. بانک ها آنها دارای وظایفی از جمله در قانون بودجه هستند و با رعایت این تعهدات و محدود کردن منابع در اختیار بانک‌ها، این سند قابل اجرا است و نیازمند تبیین تخصص هر یک از این بخش‌ها و تدوین دستورالعمل‌های مشخص است.

اقدامات گام به گام نظام بانکی برای دستیابی به اهداف سند

مدیرعامل بانک رفاه در پاسخ به این سوال که آیا این سند با اصلاح نظام بانکی که در چند سال گذشته مطرح شده مغایرت دارد یا ارتباطی دارد، گفت: این سند در راستای تحولات بانکداری اسلامی است. بانک ها باید برای رسیدن به اهداف خود گام بردارند.

  خواص درمانی بی نظیر لیمو

امیدواریم تراز بانکی را تسهیل کنیم

علاقانی با اشاره به تحریم های نظام بانکی بر اساس این سند راهبردی گفت: سرمایه گذاری بانک ها در طلا و سکه، املاک و دارایی ها با این سند ممنوع شده است و امیدواریم این سند به آماده سازی نظام بانکی کمک کند تعادل. سبک تر و شفاف تر.»

اصلاح رابطه مردم و نظام بانکی

وی ادامه داد: اقداماتی برای توجه بیشتر به بانک ها وجود دارد که از جمله آنها می توان به بهبود روابط و ارتباط با مردم برای تسهیل در پرداخت تسهیلات اشاره کرد. یکی از این موارد این است که مردم انتظار دارند تجهیزات خرد را بدون ضامن و غیرحضوری دریافت کنند و در این سند تاکید شده است که باید به این اهداف توجه شود. دستیابی به این اهداف قطعاً در راستای تحول نظام بانکی است.

دیدگاهتان را بنویسید