باند یاکوزا به رهبری علی مطلب، مخوف ترین فروشنده شیشه ایران

جامعه 24 – چند سالی است که بازار شیشه ایران داغ شده است. از سال 1363 شیشه به عنوان اولین ماده مخدر صنعتی در ایران تولید و مصرف می شود و روز به روز بر تعداد مصرف کنندگان و معتادان این ماده خطرناک افزوده می شود. پلیس تمام تلاش خود را کرد تا با بزرگترین قاچاقچیان شیشه برخورد کند، اما هر چقدر هم که فشار می آوردند، قاچاقچیان یکی دو قدم جلوتر از پلیس بودند.

تحقیقات پلیس در برخورد با متخلفان تا حدودی موفقیت آمیز بوده و بیشتر بر برخورد با خرده فروشان برای جلوگیری از تزریق شیشه به بازار مواد مخدر متمرکز بوده است.

روزها گذشت که پلیس متوجه فعالیت گسترده بزرگترین باند تولید و توزیع شیشه در تهران در سال 1385 شد و طبق تحقیقات پلیسی اعضای این باند جدا از توزیع مواد مخدر در داخل کشور، مقادیر زیادی مواد مخدر را نیز به جنوب شرق ترانزیت می کردند. آسیا

باند یاکوزا چگونه تشکیل شد؟

بررسی های بیشتر نشان داد که تعدادی از اراذل و اوباش خطرناک تهران به همراه مجرمان حرفه ای این باند را تشکیل داده اند و تمامی اعضای باند خالکوبی مشترکی با طرح های آسیای جنوب شرقی مانند اژدها دارند و از این رو باند آنها به یاکوزا معروف شده است.

با شناسایی باند یاکوزا مشخص می شود که آنها مرتکب انواع جنایات می شوند که مهم ترین آنها تولید و توزیع شیشه است اما به سرقت، آزار و اذیت و زورگیری نیز می پردازند.

پلیس که متوجه شد اعضای این باند بسیار حرفه ای هستند و دستگیری آنها کاری طولانی و شاید غیرممکن است، تحقیقات خود را روی اعضای کوچکتر متمرکز کرد و متوجه شد که دو زندانی فراری از طریق تاجران دستگیر شده با آنها در ارتباط هستند.

  8 حقیقت در مورد آلبرت انیشتین

باند یاکوزا به رهبری علی مطلب، مخوف ترین فروشنده شیشه ایران

شناسایی دو عضو یاکوزا

با احراز هویت این دو زندانی فراری مشخص شد که آنها مدتی پیش پس از آزادی از زندان به زندان بازنگشتند و پس از فرار دست به اقدامات مجرمانه خود زدند. پلیس با کمک خرده فروشان توانست این دو زندانی فراری را در تهران شناسایی و دستگیر کند.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که هر دو مجرم دارای خالکوبی مشترک هستند. سعید، عضو دستگیر شده باند یاکوزا درباره خالکوبی آنها گفت: این خالکوبی راهی برای شناسایی اعضای باند است و همه ما به دستور دو سر باند این طرح را روی بدن خود خالکوبی کرده ایم. پس از پیوستن به این باند، پس از خالکوبی شروع به فروش مواد مخدر به خرده فروشان کردیم.


بیشتر بخوانید: انواع داروهای موجود در ایران و عوارض خطرناک آنها


یکی از اعضای این باند در پاسخ به یکی از اعضای این باند مبنی بر اینکه چرا از زندان فرار کرده است، گفت: سرکرده اصلی باند «علی مطلب» از شرور معروف منطقه هاشمی است. زمانی که من در زندان بودم، علی هر روز به خانواده ام سر می زد و به آنها پول می داد و هرچه نیاز داشتند. وقتی از زندان بیرون آمدم به من پیشنهاد دادند که بیرون از زندان بمانم و با گروه یاکوزا همکاری کنم، من به دلیل لطف علی نتوانستم آنها را رد کنم و به باند پیوستم.

شناسایی دو سرکرده باند یاکوزا

تحقیقات پلیسی نشان داد که علی مطلب و اشکان یاکوزا دو سرکرده اصلی این باند بوده اند و پس از آن ها مرد جوانی به نام حامد خاطر در رده های پایین این باند را اداره می کند. پس از دریافت این سرنخ و با توجه به اینکه علی متال جزو راهزنان بدنام است، کار دستگیری آنها آغاز می شود.

  چرا "لبخند" نتوانست موفق شود؟!

تحقیقات پلیس برای دستگیری اشکان و علی آغاز شد اما آنها مثل قطره ای در اقیانوس شدند. در نهایت پلیس مخفیگاه یاکوزا اشکان را شناسایی و آن را محاصره کرد.

باند یاکوزا

در حالی که سرکرده باند قصد داشت از دست پلیس فرار کند، غافلگیر شد و قبل از پریدن از طبقه چهارم ساختمان همسایه و فرار دستگیر شد.

پایان داستان زندگی «علی مطلب» با تیراندازی پلیس

در آینده تمام نیروهای پلیس برای دستگیری «علی مطلب» جمع شدند اما اثری از او یافت نشد. بعد از دو ماه بالاخره پلیس متوجه شد که علی در منطقه اکباتان مخفی شده است. ماموران یگان امداد، پلیس امنیت و پلیس مبارزه با مواد مخدر مخفیگاه علی را محاصره کردند تا راهی برای فرار و دستگیری او وجود نداشته باشد، اما علی که خود را در محاصره پلیس دید، برای فرار شروع به تیراندازی کرد.

یک گروه یاکوزا به رهبری علی مطلبپس از تعقیب و گریز چند صد متری پلیس او را متوقف می کند اما او با بی توجهی به دستور پلیس سعی می کند شهر اکباتان را ترک کند که پلیس به او شلیک می کند و رهبر ارشد گروه یاکوزا کشته می شود.

با کشته شدن علی و دستگیری حامد خاطر و اشکان، بزرگترین باند قاچاق شیشه در مرداد 1385 منهدم شد، هرچند چند ماه بعد باندهای جدید قاچاق و فروش شیشه در تهران فعالیت خود را آغاز کردند.

2022-08-18 19:54:22

دیدگاهتان را بنویسید