باند دزد پسرعموهای قاتل

زمستان سال گذشته عابران در یکی از شهرهای لرستان در حال عبور از خیابانی بودند که با جسد مرد جوانی روبرو شدند که با ضربات چاقو در مقابل چشم یک قصاب مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته بود.

با مراجعه به پلیس و آغاز تحقیقات از جیب مقتول، هویت وی مشخص و هویت وی مشخص شد اما هیچ ردی از عامل یا عاملان جنایت مشخص نشد. دستور بازرسی از دوربین های نظارت تصویری قصاب و اطرافش صادر شد.

ماموران پس از تماشای فیلم ضرب و شتم و کشتن مرد جوان متوجه شدند مقتول بهنام هاشم در حال عبور از خیابان بوده که ناگهان سه جوان به او نزدیک می شوند. دو نفر از آنها راه هاشم را بستند و با او درگیر شدند و در نهایت با ضربات چاقو به پای او زدند، اما متهم سوم فقط یک نظاره گر بود و هیچ نقشی در جنایت نداشت.

هویت دو متهم زمانی مشخص شد که تصاویر به دست آمده چاقو را به خانواده و دوستان مقتول نشان می داد. یکی از دوستان هاشم در تحقیقات گفت: متهم کاوه و شاهین پسر عمو هستند و قبلا با مقتول اختلاف داشته اند، نفر سوم دوست آنهاست که همیشه با هم هستند.

دستگیری در تهران

بر اساس اطلاعات دریافتی تیم تحقیق بلافاصله به منزل کاوه و شاهین رفتند اما پسرعموها پس از جنایت ناپدید شدند. تحقیقات تیم تحقیق از عاملان این جنایت تا دریافت مدارک از متهمان در پایتخت ادامه داشت.

بازپرسان جنایی لرستان پس از دریافت امتناع متهم راهی پایتخت شدند و پنجم اردیبهشت ماه پس از مشاوره قضایی با بازپرس محمدجواد شفیعی برای دستگیری پسرعموها وارد عمل شدند. سرانجام ماموران در دو عملیات جداگانه موفق به دستگیری متهمان شدند.

  شروع هیجان انگیز دلار پس از مذاکرات در وین

در تحقیقات اولیه دو پسر جوان به جرم خود اعتراف کردند و کاوه در تحقیقات گفت: برادرم کیومرث دست به کارهای غیرقانونی و سرقت می زد. اندکی قبل از جنایت، یک شب پلیس لرستان در کمین برادرم در حالی که قصد ورود به خانه را داشت، وی را دستگیر کرد. من از دستگیری برادرم بسیار ناراحت شدم و چون با هاشم مقتول اختلاف داشتم، فکر می کردم هاشم کسی است که برادرم را دستگیر و افشا می کند. به همین دلیل از هاشم متنفر بودم و به دنبال انتقام بودم.

وی ادامه داد: روز حادثه پسر عمویم و دوستم به سراغش رفتند و راه را بستند. البته من و پسر عمویم قصد کشتن او را نداشتیم، فقط می خواستیم او را مجازات کنیم تا بداند مجازات قاچاق انسان چیست.” اما عشم هم کشته شد، ما که می دانستیم اگر در شهرمان بمانیم دستگیر می شویم. پس رفتیم تهران. پس از آمدن به تهران چون پولی برای زندگی نداشتیم تصمیم گرفتیم با ترفندها و روش های مجرمانه پول و ثروت به دست آوریم.

با اعتراف متهمان جنایت به دلیل اینکه محل جنایت در تهران نیست، با دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پایتخت، پرونده به استان لرستان ارجاع شد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید