باقیمانده سهام عدالت تا پایان خردادماه توزیع می شود

حسین گربان زاده گفت: بر اساس قانون بودجه امسال دولت موظف به واگذاری است سهام عدالت به همه افراد تحت پوشش کمیته کمک و توانبخشی چنین سهامی وجود ندارد. سایر افراد تا دهک ششم نیز با همکاری معاونت رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارگروهی را برای تعیین سازوکار شناسایی افراد واجد شرایط عدالت تشکیل می دهند.

به گفته وی، ملاک شناسایی افراد مشمول در سامانه کلی بانک اطلاعاتی بهزیستی ایران، وزارت تعاون است.

در اولین سری از ثبت نام سهام عدالت، مشاغل افراد مورد بررسی قرار گرفت. این شیوه انتخاب مردم مانند رانندگان تاکسی یا کارمندان مساجد باعث شد دهک دهم سهام عدالت را به دست بیاورند اما مستحقان آن سهام را نتوانند.

معاون وزیر اقتصاد همچنین می گوید: در خصوص بازگشایی نمادهای سهام استانی، مرجع اصلی تعیین آیین نامه سهام بورس عالی، کارگروه این شورا است که شرکت های سهامی استانی را که نماد آنها هستند، مشخص می کند. در حال حاضر بسته است. از تاریخ 22 شهریور 1400 آن دسته از شرکت های سهامی استانی که مجامع آنها تشکیل نمی شود توسط هیأت عالی بورس به عنوان اعضای هیأت مدیره آنها منصوب می شوند.

باقیمانده سهام عدالت تا پایان خردادماه توزیع می شود

از پنجم اسفند ماه سال گذشته بر اساس اطلاعیه هیات عالی بورس، نمادهای شرکت های سرمایه گذاری استانی در انتظار تعیین و تعیین مجامع متوقف شده است.

  دلار به کانال 26 بازگشت

دیدگاهتان را بنویسید