بازگشت نازیسم به پایگاه خبری اروپا نیوز افکارنیوز

“گردان آزوف” نام این حمله است روسیه به اوکراین بیشتر از همیشه به نظر می رسد. جنگجویانی که به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، می خواهند خاک اوکراین را از کسانی که می خواهند تخلیه کنند نئونازی آنها به اوکراین نیرو فرستادند.

اما فعالیت شبه نظامیان نئونازی در اوکراین به گردان آزوف پس از حمله روسیه به اوکراین محدود نمی شود. آزوف تنها گردان متشکل از 900 نئونازی است که در اوکراین فعالیت می کند.

از زمان تأسیس آن در سال 2014 تا حمایت نازی ها از آزوف در کشورهای مختلف

پس از توطئه اوکراین در سال 2014 که با توطئه آمریکا انجام شد، دولت معتدل اوکراین که در عین حال روابط نسبتا خوبی با کشورهای اروپایی و روسیه داشت، سقوط کرد و دولتی متخاصم به قدرت رسید. روسیه. تحت همین دولت، شبه نظامیان افراطی در اوکراین جمع شدند تا گردان هایی تشکیل دهند. گردان آزوف که به نام ملوانی به همین نام در ماریوپول اوکراین نامگذاری شده است، یکی از تنها گروه های افراطی است که در سال 2014 در اوکراین تشکیل شد.

اندکی بعد گردان آزوف به منطقه دونباس که مدعی استقلال است حمله کرد و جنگنده های آزوف به ارتش اوکراین اضافه شدند. منشأ حملات گردان آزوف به دونباس با انگیزه های نژادی و چنان خشونت آمیز بود که تنها دو سال بعد در سال 2016، سازمان ملل تأیید کرد که گردان آزوف مرتکب جنایات جنگی شده است.

حتی در سال 2019، چهل سناتور آمریکایی تأیید کردند که برخی از آمریکایی‌های سفید فکر در حال پیوستن به این گردان هستند و گردان آزوف باید به لیست گروه‌های تروریستی اضافه شود. در همین راستا، ناتو اعلام کرده است که دیگر آموزش گردان آزوف را بر عهده نخواهد گرفت. گردان آزوف در حال حاضر توسط ناتو و ایالات متحده حمایت می شود و این کشورها با ارائه تجهیزات و آموزش به آزوف، حرفه های قبلی خود را زیر پا می گذارند.

  چگونه در مورد یک "جنایت" می نویسید؟

پس از پیوستن گردان آزوف به ارتش اوکراین، نفوذ این گردان در اوکراین بیشتر شد، بنابراین یکی از کارمندان گردان وارد پارلمان اوکراین شد.

برخی رسانه های غربی گزارش دادند که موسس گردان آزوف با حزب نازی در آلمان مرتبط است. پس از آغاز جنگ بین روسیه و آلمان، خبرگزاری آلمانی دویچه وله گزارش داد که برخی از گروه های نازی و راست افراطی در این کشور از گردان آزوف حمایت کرده اند و حتی وب سایت این حزب کمپینی را برای جمع آوری کمک های مالی برای آزوف راه اندازی کرده است.

یوهانس کیس، کارشناس راست افراطی در موسسه Else Frenkel-Brunswik در دانشگاه لایپزیگ، در مصاحبه با دویچه وله، گفت که نئونازی های طرفدار اوکراین در آلمان تمایلی به ابراز حمایت ندارند، عمدتاً به دلیل ارتباط مستقیم آنها با آنها البته این گروه های راست افراطی نه تنها در اوکراین و آلمان، بلکه در لهستان نیز حضور دارند.

عضویت نژادپرستان از سراسر جهان در گردان آزوف.

گردان آزوف جنجالی ترین نیروی اوکراینی است. او از ایدئولوژی جناح راست حمایت می کند، از نمادهای نازی استفاده می کند و بر ایدئولوژی برتری سفیدپوستان تاکید می کند.

به نوشته واشنگتن پست، حتی آندری بیلتسکی، یکی از بنیانگذاران و فرماندهان این گردان و نماینده آزوف در پارلمان، تمایلات افراطی، محافظه کارانه و راست افراطی خود و یا حضور برخی تندروها در گردان آزوف را انکار نکرد.

واشنگتن پست اذعان کرد که حمایت فراملی از آزوف گسترده است و اوکراین به عنوان مرکز جدیدی برای راست افراطی در جهان ظاهر شده است. اگرچه آنها پیوسته هرگونه وابستگی به نازی ها را انکار می کنند، اما یونیفورم و خالکوبی های بسیاری از مبارزانشان تعدادی نماد فاشیست و نازی از جمله صلیب شکسته و نمادهای اس اس را نشان می دهد.

  توجه؛ هرگز این میوه ها را با هم نخورید!

به گزارش فایننشال تایمز، بیلتسکی که در سال 2008 مجمع ملی اجتماعی را تأسیس کرد، یکی از افراطی ترین احزاب سیاسی ملی گرای اوکراین، تأیید کرد که گردان آزوف در ابتدا یک گروه شبه نظامی متشکل از 300 سرباز بود، اما اکنون هزاران جنگجو دارد. آزوفی

دشمنی شدید با مسلمانان

پس از شروع جنگ در اوکراین، اکانت رسمی ارتش اوکراین در توییتر با انتشار ویدئویی که از خود توییتر حذف شد، خشم عمومی را برانگیخت. در این ویدئو، یکی از اعضای گردان آزوف گلوله های خود را در گوشت خوک می زند و به مسلمانان چچنی که در کنار نیروهای روسی می جنگند می گوید: «دوستان عزیز، اینجا برای شما بهشت ​​نیست. به خانه های خود برگردید.

همین ویدئو واکنش های بسیاری را نسبت به افکار و ایده های آزوف برانگیخت و سپس سوالاتی را مطرح کرد: آیا پوتین حق دارد برای مبارزه با نازیسم به اوکراین حمله کند یا لازم نبود؟

خبرگزاری الحدات همچنین ویدئویی از تهدید یکی از فرماندهان آزوف به بازی فوتبال با سران مسلمانان چچن درگیر در جنگ منتشر کرد. حرفی که خیلی ها را به یاد جنایات داعش انداخت و حتی برخی این موضوع را مطرح کردند که گردان آزوف در جنگ سوریه شرکت کرد و در کنار تروریست های داعش علیه مردم سوریه جنگید.

حتی یکی از فرماندهان گردان آزوف در مصاحبه با الجزیره تایید کرد که تعدادی از جنگنده های آنها از جمهوری آذربایجان آمده و علیه روسیه می جنگند. منابع ریانووستی و اسپوتنیک پیشتر اعلام کردند که منابع تروریستی سوری تایید کردند که تروریست های تحت حمایت ترکیه از شرق این کشور که قبلاً برای جنگ با ارمنستان در سال 2020 به قره باغ اعزام شده بودند، اکنون جمهوری هستند و آذربایجان به اوکراین اعزام می شود. .

  طرز تهیه پنکیک با شکلات داغ; طعم به یاد ماندنی

نازیسم در حال بازگشت به اروپا است

نمادها و شعارهای آلمان نازی با گردان آزوف آمیخته شده است.

پرچم متعلق به گردان آزوف از زمان پیدایش همواره مورد بحث بوده است و بسیاری آن را نماد آلمان نازی می دانند، زیرا نماد صلیب شکسته مورد استفاده آدولف هیتلر و نازی ها در آلمان را در خود دارد. علاوه بر این، گردان آزوف اوکراین در طول جنگ جهانی دوم از شعار نازیسم استفاده می کرد و همیشه سعی در ترویج ایدئولوژی نازی داشت.

این گمانه زنی ها در مورد شباهت نمادهای آزوف با آلمان نازی در جایی تایید شد، عکسی از اوکراین و گردان آزوف، با پرچم رایش سوم (هیتلر) در کنار پرچم گردان و عناصر آن با اینها عکس گرفته شده است. نمادها پس از اثبات ادعای روسیه مبنی بر وجود نئونازیسم در اوکراین، سوال مکرر این است که حق با کیست؟ آیا روسیه تنها به بهانه نئونازیسم به اوکراین حمله کرد یا نئونازی ها مانند تروریست های تکفیری گسترش یافتند و خاک روسیه را تهدید کردند؟

دیدگاهتان را بنویسید