بازگشت دلار در کانال 27 هزار تنی

در اولین روز هفته و این ماه، نرخ اسکناس آمریکا به کانال 27 هزار تنی بازگشت.

در حالی که سطح معاملات بازار همچنان پایین و دمای تهران پایین بود، به معاملات ارزی سرایت کرده است.

دلار در فصل یخبندان معامله می شود

در پایان هفته گذشته دلار در معاملات فردا رو به جلو و صعودی بود که روز شنبه متوقف شد.

برخی از تحلیلگران بازار ارز سیگنال‌های مثبت بانک مرکزی برای افزایش عرضه ارز در تهران را مانعی جدی بر سر راه رشد بازار می‌دانند، در حالی که برخی منابع نزدیک به مذاکرات وین معتقدند که مذاکره‌کنندگان سرسخت در اسرع وقت به توافق جدیدی دست خواهند یافت. امید.

شنیده ها از هسته مرکزی بازار ارز تهران نیز حاکی از افت قابل توجه معاملات است. اکثر خرده فروشان منتظر اخبار از وین هستند. قیمت دلار در اولین روز هفته به 27 هزار و 950 تن رسید.

دیروز شنبه 24 بهمن ماه قیمت دلار کار خود را آغاز کرد و از سطح قیمتی 28 هزار تنی پنجشنبه هفته گذشته به کانال 27 هزار تنی بازگشت. قیمت این اسکناس آمریکایی که در روزهای اخیر در جریان تلاش برای افزایش خرده فروشان در آستانه ورود مجدد به کانال 28 هزار تومانی بود، روز شنبه به کانال 27 هزار تومان بازگشت و در همان ساعت ابتدایی 27 هزار و 900 تومان معامله شد. کار در بازار ارز در تهران

قیمت دلار در بازار تهران در روز شنبه چندان نمایشی نداشت و در پایان ساعت کاری آن روز، شاخص نرخ ارز در کانال 27 هزار تنی در نوسان بود.

  پوشش جدید رویترز از مذاکرات تحریم ایران

برخی از تحلیلگران بازار ارز تهران بر این باورند که بازیگران رو به رشد بازار تهران با چنگ زدن به حریم بازار رسانه ای در روزهای پایانی هفته گذشته، تلاش هایی را برای افزایش قیمت شاخص بازار ارز انجام داده اند. از ذخایر ارزی کشور در نتیجه افزایش تزریق ارز به بازار، به سد محکمی در برابر این تلاش‌های روزافزون تبدیل شده است.

از سوی دیگر، در پایان ساعت کاری روز جمعه 22 فوریه، خبرنگار وال استریت ژورنال به نقل از مذاکره کنندگان اروپایی در حساب توییتر خود نوشت: یک مقام ارشد اتحادیه اروپا می گوید معتقد است مذاکرات ایران در مسیر درستی برای رسیدن به توافق است. نهایی است، اما او نگران است که مذاکرات بسیار کند باشد.

وی گفت: ما هنوز به توافق و تصمیم خوبی نرسیده ایم، اما فکر می کنم در اینجا به توافق خواهیم رسید و فکر می کنم به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

تحلیلگران بازار ارز تهران که از نخستین روزهای هفته گذشته و با اولین برخوردهای دلار با هسته سخت خود، کلید شاخص ارز را از کانال 27 هزار تومانی برای پمپاژ اخبار مثبت سیاسی و ارزی می دانستند، معتقدند: این سیگنال‌های مثبت انتظارات معامله‌گران بازار را افزایش می‌دهد. او توانست حجم معاملات ارزی در تهران را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و دوباره نرخ اسکناس آمریکا را در کانال 27 هزار تنی حفظ کند.

در نهایت در آخرین ساعات روز شنبه 2 بهمن ماه، قیمت دلار در بازار آزاد ارز تهران 50 تومان نسبت به نرخ روز پنجشنبه هفته گذشته و در سطح قیمتی 27 هزار و 950 تومان کاهش یافت. هر قطعه سکه امامی روز شنبه در بازار با 20 هزار تن افزایش نسبت به سطح قیمت روز پنجشنبه 122 میلیون و 420 هزار تنی معامله می شود.

  رئیسی: مردم از صنعت خودرو راضی نیستند

دیدگاهتان را بنویسید