بازگشت دستورالعمل جدید کرونا برای پروازهای داخلی و خارجی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری دستورالعمل جدید کرونا برای پروازهای داخلی و خارجی را با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا اعلام کرد.

بازگشت دستورالعمل جدید کرونا برای پروازهای داخلی و خارجی

من گزارش میدم زمان خبریبا توجه به همه‌گیری کووید 19 در جهان، تعدادی از کشورها و دولت‌ها شرایط و محدودیت‌هایی را برای پذیرش مسافران در پروازهای داخلی و خارجی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده‌اند که شرکت‌های هواپیمایی و مسافران باید این شرایط را رعایت کنند.

با گذشت بیش از دو سال از شیوع ویروس کرونا، همچنان محدودیت‌هایی برای سفرهای داخلی و پروازها وجود دارد. بر اساس اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری، لازم است کلیه مسافران پروازهای داخلی و خارجی نسبت به ارائه کارت واکسن و آزمایش منفی ابتلا به کووید۱۹ که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز صادر می‌شود، اقدام کنند.

استفاده از ماسک در سفر با هواپیما الزامی است. این توصیه اصلی سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای جلوگیری از شیوع این بیماری است. ماسک می تواند به طور قابل توجهی خطر انتقال COVID-19 را کاهش دهد. طبق یک مطالعه، ماسک‌ها می‌توانند در هنگام تنفس، صحبت، سرفه یا عطسه، انتشار قطرات را تا بیش از ۹۰ درصد محدود کنند و در صورت نداشتن علائم، از شما و اطرافیانتان در طول پرواز محافظت کنند.

میر اکبر رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص دستورالعمل جدید کرونا در کشور برای پروازهای داخلی و خارجی گفت: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور، مسافران موظف به ارائه تست PCR منفی یا ارائه تست هستند. گواهی سلامت الکترونیکی که نشان دهنده تزریق دو دوز واکسن کرونا است.

  زمان افزایش قیمت بنزین برای مشترکان گران قیمت فرا رسیده است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص شیوع مجدد ویروس کرونا افزود: اطلاعیه هواپیمایی در پروازهای خارجی در سایت سازمان هواپیمایی کشوری معتبر است و دستورالعمل ها و پروتکل های ابلاغی ستاد ملی کرونا در خصوص ارائه دو دوز کرونا معتبر است. واکسن یا ارائه تست PCR منفی برای مسافران در نظر گرفته می شوند. خواهد بود.

لازم به ذکر است طبق مقررات وزارت بهداشت در صورت نیاز در بدو ورود غربالگری انجام و با مسافران مشکوک اقدامات لازم انجام خواهد شد.

در پروازهای داخلی، با توجه به شیوع مجدد کرونا، شرکت‌های هواپیمایی موظفند از 29 جولای هنگام سوار شدن مسافران به هواپیما، بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و سواب‌های الکلی را برای پروازها ارائه کنند.

شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند مانند گذشته در خصوص لزوم استفاده از ماسک در طول پرواز و نظارت بر رعایت آن توسط مسافران اقداماتی را انجام دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید