بازگشت خودروی ال 90 به خط تولید

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از بازگشت خودروی ال 90 با پیشرانه های جدید داخلی یا خارجی به خطوط تولید از سال آینده خبر داد.

بازگشت خودروی ال 90 به خط تولید

من گزارش میدم زمان خبریصنعت خودروی روسیه پس از جنگ روسیه و اوکراین دچار مشکل شده است. در این شرایط مذاکره برای خرید قطعات یک ماشینبه ویژه در خودروهایی که در هر دو کشور تولید می شوند مانند تندر 90 و همچنین فروش قطعات ایرانی مورد نیاز روسیه و انتظار می رود شکاف بین تقاضا و عرضه با واردات خودرو پر شود. سبد محصولات که در حال حاضر محصولات اقتصادی و قیمت پایین است کامل شده است

وزیر صامت در نشست خبری 13 تیرماه به مناسبت دهه تولید و تجارت در خصوص تولید مشترک خودرو با روسیه گفت که همانطور که ما سازنده خودروی ال 90 بودیم، روسیه نیز این خودرو را تولید کرد. بحث هایی به عنوان مثال مبادله قطعات در رابطه با چنین خودروهایی انجام شد.

یکی از کارکردهای واردات خودرو تکمیل سبد محصولات ناقص است که دارای 3 ساختار یا پلتفرم خوب از نظر خودرو می باشد که شامل شاهین و تارا و تندر 90 می شود که این سه پلت فرم خوب قیمت بالایی دارند البته قیمت تندر 90 نسبت به دو مورد دیگر معقولتر است بنابراین باید یک محصول اقتصادی زیر 10 هزار دلار در سبد محصولات داشته باشیم.

بر این اساس منوچهر لقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم افتتاحیه وانت کارون جدیدترین محصول شرکت زامیاد گفت: خودرو ال 90 دارای مدرنی است. و بالاتر – یک پلت فرم مدرن، مجموعه ای که کشور در آن سرمایه گذاری شده و بیش از 70 درصد خطوط و قطعات آن در داخل است.

  10 جنایت وحشتناک از سال 1400

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم 30 درصد باقی مانده را هم اضافه کنیم می توانیم یک بار دیگر خودروی ال 90 با کیفیت و مدرنی تولید کنیم که همه از آن راضی باشند.

لاگی اضافه کرد: یکی از برنامه های ما این است که با همکاری بین المللی از 70 درصد ظرفیت استفاده نشده این محصول استفاده کنیم تا محصولی به روز با همان کیفیتی که همه از آن راضی هستند ارائه کنیم.

قائم مقام وزیر صامت تصریح کرد: تلاش داریم تا پایان سال نمونه های اولیه این خودرو را تولید کنیم اما خط تولید آن از سال آینده راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: روس ها برای موتورهای ال 90 گزینه های خوبی ارائه کرده اند که بررسی شده و گزینه های داخلی نیز در حال بررسی است.

روگی در پایان یادآور شد: باید دید چه قوای محرکه ای برای این محصول از نظر کیفیت و سطح قیمت مناسب خواهند بود تا بتوانیم خودرویی بهینه را در بازار عرضه کنیم.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید