بازپرداخت وام یک و نیم میلیاردی نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: بازپرداخت اقساط وام نهضت ملی مسکن دو سال پس از واگذاری واحد مسکونی آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی افزود: من نگران پرداخت تسهیلات بانک ها نیستم، اکنون بانک ها موظف هستند 20 درصد از کل تسهیلات مسکن را بدهند اما این 20 درصد تسهیلات. در صنایع تعمیر و نگهداری مسکن استفاده خواهد شد.”

وی افزود: نرخ سود تسهیلات تعیین شده از سوی شورای پول برای بانک ها در نهضت ملی مسکن 18 درصد و سود این تسهیلات 20 ساله است که پرداخت آن به صورت مرحله ای خواهد بود و یک نفر 450 میلیون تن دریافت می کند. تجهیزات امروز به مدت 20 سال آینده حدود یک میلیارد و نیم تن پرداخت خواهد شد که به صورت مرحله ای پرداخت خواهد شد.

قاسمی درباره تسهیلات بانکی نهضت ملی مسکن گفت: در قانون جهش تولید مسکن باید 20 درصد تسهیلات بانک ها برای مسکن ارائه شود. وی گفت: قانون برای بانک هایی که همکاری نمی کنند جریمه های سنگینی در نظر گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در شورای سیاست گذاری پولی و اعتباری توافق کردیم که برای تهران 450 میلیون تن، مراکز استان ها 400 میلیون تن، شهرها 350 میلیون تن و برای هر واحد تجهیزات 200 تا 250 میلیون تن برای روستاها. .

قاسمی ادامه داد: بانک مرکزی این طرح را به همه بانک ها ابلاغ کرده و سهم هر بانک مشخص شده و بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات هستند، البته به استثنای بانک مسکن که عملیات اجرایی را فعال کرده است، بسیاری از بانک ها این طرح را انجام نداده اند. هنوز عملیات اجرایی را آغاز کرده است.»، اما به سایر بانک ها ابلاغ شد.

  تسهیلات ویژه ازدواج برای دهه شصت

وی افزود: پیش بینی ما این است که فردی ساکن تهران اگر 150 میلیون تن بیاورد قطعا صاحب خانه شود چون زمین رایگان است. با وزارت صمت توافقات خوبی داشتیم تا مصالح را به گونه ای بخریم که کمتر تحت تاثیر تورم باشد، «پروانه کار با قیمت کمتری ارائه می شود، هزینه نظام مهندسی کمتر و بسیار کمتر است. مالیات.

دیدگاهتان را بنویسید