بازپرداخت وام های زیر 100 میلیون تن بدون ضامن

در شرایطی که مشتریان بانک ها همواره برای دریافت وام های خرد باید از هفت خوان رستم عبور کنند، صورت های بانکی و حکم ریاست جمهوری نشان می دهد که روند اخذ ضامن برای پرداخت وام های زیر 100 میلیون تومان به سمت اعتبار پیش می رود.

در جلسه امروز رئیس جمهور با مدیران عامل بانک ها، پنج دستور به شبکه بانکی صادر شد که با محوریت موضوعاتی چون تشدید محاسبات اشتباه، تسهیل در بازپرداخت وام به مردم، واگذاری مشاغل تحت مالکیت بانک ها، بازپرداخت سودهای دریافتی از مردم و و سیستم بانکی به نفع مردم و قوه قضائیه است.

همچنین رئیس جمهور در این جلسه به بانک ها دستور داد وثیقه را با پرداخت تجهیزات خرد از طریق اعتبار به مردم جایگزین کنند.

از سوی دیگر، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت از تغییر نوع وثیقه برای وام های زیر 100 میلیون تن خبر داد و گفت: اعتباری.

پیش از این رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده بود که سیستم بانکی به سمت اعتباربخشی برای وثیقه های خرد رفته و با ارائه این افراد به زودی می توانند از سیم کارت، سهام و یارانه خود به عنوان وثیقه برای اعتبارات خرد استفاده کنند. ارائه به بانک ها و دریافت وام مورد نظر.

از سوی دیگر، در بیانیه کارکنان بانک مرکزی آمده است که دسترسی عموم مردم به سامانه اعتباربخشی فراهم شده و می‌توانند با تماس با سامانه‌های اعتباری و پرداخت هزینه‌ای حدود 1000 تن از وضعیت اعتبارسنجی خود مطلع شوند.

ضمناً برای دریافت وام بدون ضامن باید سابقه اعتباری خوبی داشته باشید و به خوبی مطلع باشید که تعداد و سابقه چک های دریافتی یا برگشتی، پرداخت به موقع برق، گاز و جرایم رانندگی از جمله عوامل موثر در رتبه بندی اعتبار مناسب

  خواص شگفت انگیز پاپ کورن

لازم به ذکر است که رتبه اعتباری میزان ریسک اعتباری مشتریان را در بازپرداخت تعهدات خود نشان می دهد و در اعتبارسنجی اطلاعات مربوط به وضعیت گذشته و حال متقاضی برای پیش بینی رفتار وی در آینده استفاده می شود.

در اعتبارسنجی، مشتریان به سه گروه کاربران واقعی، متخصصان واقعی و اشخاص حقوقی تقسیم می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید