بازسازی و احیای وکیل کاروانسرای کرمان به پایان رسید

مدیر پروژه کاروانسرای وکیل اعلام کرد: عملیات مرمت، احیا و ساخت کاروانسرای وکیل کرمان به پایان رسیده است و در صورت مساعد بودن شرایط دهه فجر امسال آماده بهره برداری می شود.

بازسازی و احیای وکیل کاروانسرای کرمان به پایان رسید

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، نادر مصابری گفت: در حال حاضر در حال تجهیز هتل کاروانسرای وکیل هستیم.
وی افزود: در صورت تداوم شرایط کرونا و تاثیرگذاری بر موضوع گردشگری مانند گذشته، استقرار و عملکرد در این شرایط ناشی از سیاست های بالادستی و مدیریتی خواهد بود.
به گفته مصابری، بهره برداری از این مجموعه گردشگری طبق برنامه ریزی های انجام شده برای حدود 100 نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی می کند و زنجیره عظیم و گسترده ای از مشاغل مرتبط و مرتبط ایجاد می کند.
وی گفت: قرارداد سرمایه گذاری احیا و مرمت کاروانسرای وکیل کرمان در سال 1396 بین شرکت «گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران» (سمگا) و صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. میراث و فعالیت اجرایی وی از ابتدا در سال 1397 آغاز شد.
مصابری افزود: با توجه به نوسانات قیمتی در سال های اخیر، بخش ساختمان حدود 75 میلیارد تن مصرف داشته است که پیش بینی می شود این میزان به 95 میلیارد تن افزایش یابد و برای بخش تجهیزات هتلداری حدود 30 میلیارد تن. هزینه تقریبی یک میلیارد تن است. که تاکنون حدود 7 میلیارد تن مصرف کرده اند.
وی گفت: مجموعه کاروانسرای وکیل در گذشته یک مجتمع تجاری بوده و به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر و در بافت قدیمی و همجواری با بازار گنجعلی خان و جاذبه های گردشگری به هتل تبدیل شده است. منطقه کرمان خواهد رفت چون وکیل کاروانسرای بزرگترین مسافرخانه کشور است قطعا مخاطبان و گردشگران داخلی و خارجی خود را خواهد داشت.
مصابری افزود: هتل کاراوانیتسا (هتل وکیل کاروانسرای) دارای 57 اتاق و سوئیت است که در مجموع شامل 144 تخت می باشد. این مجموعه دارای رستوران، کمد، کافه، فضای ورزشی، کتابخانه و آمفی تئاتر می باشد.
وی با تشکر از مسولان محلی و استانی بویژه استاندار و مدیر عامل میراث فرهنگی کرمان برای کمک و همراهی در اجرای پروژه کاروانسرای وکیل خواستار ارائه تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران صنعت گردشگری برای تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این حوزه شد.
گروه سرمایه گذاری ایرانیان میراث فرهنگی و گردشگری (سمگا) واحد اجرایی گروه تامین مالی گردشگری و گردشگری مهمان نوازی است.

  5 نوع لیموناد قهوه محبوب

WhatsApp Image 2022 01 01 at 12.56.28 PM خبر مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید