بازده دلار در کانال 30 هزار تومان

قیمت دلار که هفته گذشته با روند نزولی خود در کانال 29 هزار تومان معامله می شد، روز پنجشنبه بار دیگر کانال 30 هزار تومانی را لمس کرد.

هفته گذشته در فضای شلوغ رسانه ای، بازار ارز تهران نیز با نوسانات زیادی همراه بود. از ابتدای هفته یعنی شنبه 4 دی ماه، دلار که توانسته بود به کانال 29 هزار حجمی بازگردد، در یک روند نزولی با شیب نسبتا تند تحت تاثیر جو مثبت مذاکرات قرار گرفت.

این فضای مثبت که شامل اخبار منتشر شده از سوی ستاد مرکزی کمیسیون مشترک برجام و همچنین اظهارات رئیس کل بانک مرکزی بود، توانست قیمت این اسکناس آمریکایی را در روز سه شنبه به 29 هزار و 550 تن کاهش دهد. اما این روند نزولی در همان روز سه شنبه متوقف شد و روز چهارشنبه 8 دی ماه بازار ارز تهران به ثبات نسبی قیمتی 29 هزار و 750 تنی رسید.

آخر هفته ها اما با تسخیر فضای جهل رسانه ای، بازده معاملات و بازار افزایش یافت و وقفه کوتاه مدت در مذاکرات توانست تا حد زیادی کاهش نرخ ارز در هفته را برای معاملات فردا و 30 هزار حجم معاملات روزانه را جبران کند. . پنجشنبه صحبت می کند

اما اکثریت کارشناسان این بازار با مشاهده حجم مبادلات از روزهای پایانی هفته گذشته بر این باورند که حجم معاملات دلاری در روزهای پنجشنبه و جمعه با ارز تهران کاهش چشمگیری داشته است.

با این حال، برخی دیگر از تحلیلگران بازار ارز بر این باورند که افزایش بازار از وقفه چند روزه مذاکرات کمیسیون مشترک برای جبران زیان معاملات خود ناشی از کاهش ارزش دلار در هفته گذشته و با معکوس کردن روند صعودی استفاده می کند. برای هفته آینده می توانند بازار ارز را در روزهای آینده در دست بگیرند.

  ایرج طهماسب مخاطب خود را تغییر داد!

دیروز خبری از سوی مقامات روسی مورد توجه فعالان بازار قرار گرفت. میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، روز جمعه در توییتی نوشت: «ما در دو زمینه پیشرفت‌هایی داشته‌ایم. یکی در مذاکرات و دیگری در ارزیابی های کلی از وضعیت پیرامون مذاکرات در وین. این ارزیابی ها در حال حاضر برای اولین بار از ژوئن شامل عناصر مثبت است. این بدان معناست که مذاکره کنندگان واقعاً پیشرفت کرده اند.»

با توجه به فضای مثبت دور هشتم مذاکرات و البته تعلیق چهار روزه مذاکرات هسته ای در وین در تعطیلات سال نو، باید دید معامله گران ارز چه واکنشی به این جهش قیمت ها در این بخش خواهند داشت. در روزهای پایانی هفته گذشته نرخ ارز در روزهای آینده چگونه خواهد بود؟ به نظر نمی رسد که فعالان هفته آینده بتوانند بیش از 30000 دلار را برای مدت طولانی نگه دارند.

سکه تمام بهار آزادی نیز آخر هفته گذشته در بازار افزایش یافت. این فلز گرانبها که روز چهارشنبه 8 دی ماه با قیمتی معادل 13 میلیون و 50 هزار تن معامله شد.

قیمت در روزهای پایانی هفته با افزایش چشمگیری مواجه شد و تا سقف مقاومت 13 میلیون و 200 هزار تنی به میزان 13 میلیون و 175 هزار تن رسید. قیمت جهانی طلا در تعطیلات سال نو میلادی 1820 دلار در هر اونس معامله می شود.

برنامه معاملات ارزی

دیدگاهتان را بنویسید