بازار ماکارونی تا یک هفته دیگر متعادل می شود

رسول شفق گفت: مشکل فعلی کارخانجات پاستا این به دلیل قیمت بالا است گندم نقدینگی کافی برای دریافت گندم ندارند حتی یک شرکت دولتی بابت انتقال گندم سال قبل به قیمت قبلی مابه التفاوت می گیرد.

وی افزود: 12 میلیارد و 700 تن باید برای یک شرکت دولتی برای تولید هزار تن گندم پرداخت شود که برای کارخانه ها مبلغ زیادی است.

مشاور انجمن صنفی کارفرمایان کارخانه پاستا وی افزود: کارخانه هایی که آرد ندارند منتظر تحویل آرد به آنها هستند و تعدادی از کارخانه های بزرگ آن را با قیمت های جدید تولید و عرضه می کنند.

وی در پاسخ به اظهارات وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه قیمت های جدید ماکارونی تا پایان اردیبهشت ماه اعمال نمی شود، گفت: خریدهای سال گذشته نیز اهمیت داشت.

    بازار ماکارونی تا یک هفته دیگر متعادل می شود

شافاک پیش بینی می کند که بازار عرضه طی 7 تا 8 روز آینده متعادل شود.

شافاک برای اینکه می گوید کارخانه ها محصولات خود را نمی فروشند و در حال حاضر روند تولید ماکارونی چگونه است؟ وی گفت: دولت یازدهم اردیبهشت ماه قیمت گندم را اعلام کرد و تقریباً همه کارخانه‌ها تصمیم نگرفته‌اند، گندمی را که اواخر بهمن و اسفند تولید کرده‌اند اوایل سال در بازار عرضه کردند، بنابراین کارخانه‌ها نمی‌فروشند.

مشاور انجمن صنفی کارفرمایان کارخانه ماکارونی گفت: تولید ماکارونی شتاب گرفته و تا یک هفته دیگر بازار متعادل می شود.

به گزارش فارس، دولت یارانه آرد صنعتی را اصلاح و قیمت های جدید ماکارونی این نوع آرد را اعلام کرد که تقریباً سه برابر شده است.

  مرد جوان دوستش را با سیم برق حلق آویز کرد!

دیدگاهتان را بنویسید