بازار سهام یک سایت خبری متلاطم افکارنیوز بود

مقامات بانک مرکزی ایالات متحده به عنوان بخشی از مبارزه کنترل بانک تورم همانطور که آنها برنامه ای را برای تخلیه دارایی های اوراق قرضه عظیم خود رونمایی کردند، افزایش نیم واحدی در هزینه های وام را اعلام کردند (بزرگترین افزایش از سال 2000).

از آنجایی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا افزایش 50 واحدی بیشتر در آینده را اعلام کرد، این خبر وال استریت را تقویت کرد و هر سه شاخص سهام اصلی ایالات متحده حدود 3 درصد رشد کردند زیرا شرکت های فناوری رشد کردند.

کلارا چانگ، مدیر دارایی جیپ مورگان گفت: «این بازتابی از آرامش بود، زیرا سرمایه‌گذاران از ترس اینکه کمیته در تشدید سیاست‌های پولی بیش از حد تهاجمی عمل کند، آمدند.

سود نیویورک به آسیا هم کشیده شده است، جایی که شانگهای پس از بازگشت از یک وقفه طولانی پیشرفت کرده است و شاخص های سهام هنگ کنگ، سیدنی، سنگاپور، تایپه، مانیل و ولینگتون نیز افزایش یافته است.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه، واحد پول خارج از ژاپن، 0.93 درصد افزایش یافت، اگرچه با بسته شدن بازارهای ژاپن و کره برای تعطیلات عمومی، تجارت ضعیف شد.

سهام چین به دلیل ابتلا به کووید-19 و قرنطینه شدید در مرکز مالی شانگهای به شدت افزایش یافت.

رشد در آسیا به دنبال افزایش یک شبه شاخص ایالات متحده بود که در آن داوجونز 2.81 درصد، S&P 500 2.99 درصد و نزدک 3.19 درصد رشد کردند.

شاخص هنگ کنگ-هنگ کنگ در ابتدای معاملات 0.77 درصد و شاخص فناوری 1.43 درصد افزایش یافت.

شاخص بورس استرالیا (S & P / ASX 200) نیز عملکرد قوی 0.61% داشت.

  بازار سهام در حال بازگشت به روند صعودی است

با این حال، CSI300 چین پس از از سرگیری معاملات پس از سه روز وقفه، 0.16 درصد سقوط کرد.

شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر شش رقیب اندازه گیری می کند، 102.49 بود که 103.63 در روز چهارشنبه افزایش یافت.

اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به دلیل تعطیلات در ژاپن معامله نشد و بازدهی یک شبه کاهش یافت. بازده مرجع 10 ساله آخرین بار 2.9402 درصد گزارش شد که کمتر از 3 درصد بود.

نفت روز پنجشنبه پس از آن که اتحادیه اروپا، بزرگترین بلوک تجاری جهان، طرح هایی را برای حذف تدریجی واردات نفت روسیه اعلام کرد، افزایش یافت.

بازار سهام آشفته بود

نفت خام آمریکا با 0.4 درصد افزایش به 108.21 دلار در هر بشکه و برنت 0.36 درصد افزایش یافت و به 110.54 دلار رسید. هر دو شاخص در روز چهارشنبه بیش از 5 دلار در هر بشکه افزایش یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید