بازار سهام تا کی صعودی خواهد بود؟

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به رشد اندک این بازار در هفته های اخیر گفت: فکر می کنم در کوتاه مدت تا فصل نصب یعنی این روند ادامه داشته باشد. جولای؛ زیرا در ماه ژوئیه شرکت ها سود نقدی تقسیم می کنند و تقاضا قوی تر خواهد شد.

سعید جعفری با اشاره به تحرکات بازار سرمایه طی دو سال گذشته، گفت: در ماه های اخیر بازار نگرانی هایی نیز داشته است که از جمله آنها می توان به نگرانی سرمایه گذاران از کاهش شدید قیمت دلار، بحث بودجه بهمن ماه و افزایش شدید خوراک اشاره کرد. و گاز برای صنعت فولاد در ژانویه اشاره کرد که پس از رفع این نگرانی ها در مارس سال گذشته، هم تقاضا و هم سرمایه گذاران خریدار ظاهر شدند که منجر به رشد جزئی بازار شد.

وی ادامه داد: این روند در کوتاه مدت تا فصل نصب یعنی. جولای؛ زیرا در ماه ژوئیه شرکت ها سود نقدی تقسیم می کنند و تقاضا قوی تر خواهد شد. البته در دو هفته آینده احتمال رشد بازار کمتر از دو ماه قبل وجود دارد، اما در کل معتقدم روند بازار تا تیرماه به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، به ویژه در صورت انتشار گزارش های فصلی، گزارش های خوبی در صنایع پتروشیمی، نفت و فلزات منتشر می شود که روند صعودی نسبتاً خفیفی را در بازار به دنبال خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز اعتماد به بازار سرمایه مانند قبل از سال 1398 نشده است، گفت: یکی دیگر از دلایل رشد بازار، افزایش انتظارات تورمی در جامعه است که سهام ضد تورمی را مصداق آن قرار داد. مورد. “موفقیت.

  روش درست پخت زرشک

البته همچنان این نگرانی وجود دارد که با توجه به اینکه دولت شرایط مالی سختی دارد، همچنان به نفع شرکت ها باشد، بنابراین رشد شدیدی در بازار نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید