بارش های خطرناک در این استان ها ادامه دارد

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از بارش باران های خطرناک در برخی نقاط کشور خبر داد.

صادق ضیائیان گفت: ناپایداری روزهای اخیر تا چند روز دیگر ادامه خواهد داشت، احتمال بارش شدید باران به ویژه در دامنه ها و ارتفاعات استان های البرز و تهران وجود دارد که باید احتیاط های لازم انجام شود. “

وی گفت: اما بارندگی هایی که در جنوب کشور داریم شدیدتر از بارندگی های منطقه امامزاده داود است. امروز در نیمه غربی کرمان بارش شدید خواهیم داشت. انتظار داریم وضعیت بسیار سختی برای استان فارس وجود داشته باشد. بخش‌هایی از استان هرمزگان تحت تاثیر بارندگی‌های شدید قرار می‌گیرد. جنوب بوشهر و استان‌های یزد و اصفهان نیز تحت‌تاثیر بارندگی‌ها و بارندگی‌های خطرناکی قرار می‌گیرد که منجر به روان‌آب می‌شود.

وی ادامه داد: فردا (جمعه) نیمه غربی استان کرمان همچنان در وضعیت خطرناکی قرار دارد، استان فارس فردا متاثر از بارش شدید باران، استان های بوشهر، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و تهران و البرز در ارتفاعات قرار دارند. در وضعیتی مشابه و وضعیت خطرناک از نظر بارندگی.»

ضیائیان با صدور هشداری اعلام کرد: با توجه به اینکه روز تعطیل است، مردم مواظب باشند از رودخانه ها، مسیل ها، حتی رودخانه هایی که خشک به نظر می رسند، دوری کنند، به خصوص در بعد از ظهر و شب، حضور در بستر رودخانه بسیار خطرناک است. این بارندگی ها با وزش باد شدید همراه است، بنابراین از پارک خودرو در کنار درختان و تیرهای شکسته خودداری کنید، زیرا گاهی اوقات تصور می شود هوا صاف است، اما ناگهان باران شدید شروع می شود و آب سیل آسا سرازیر می شود که در امامزاده داوود اتفاق افتاد. و این روزها در بسیاری از نقاط کشورمان شاهد آن هستیم، همین مشکل است.”

  13 سوال مهم در مورد دوز چهارم واکسن کرونا

نقشه بارش های خطرناک

دیدگاهتان را بنویسید