این 6 نفر فوتبال ایران را ورشکست می کنند!

گلایه خارجی هایی که در فوتبال ایران بازی کرده اند تازگی ندارد. عادت کرده ایم هر از چند گاهی اخباری مبنی بر محکومیت تیم های مطرح فوتبال ایران در دادگاه های فیفا به دلیل شکایت خارجی های سابق منتشر می شود.

این موضوع در این سال ها بارها مورد توجه قرار گرفت و کار به جایی رسید که سال گذشته اضافه شدن بازیکنان خارجی به تیم های لیگ برتری ممنوع شد!

امسال اما فدراسیون به خارجی ها اجازه ورود مجدد به لیگ برتر را داد اما شرایطی را برای باشگاه ها تعیین کرد که دیگر مجبور به رسیدگی به شکایات به فیفا و جریمه های سنگین نباشند. شرط اصلی قرار دادن ضمانت نامه بانکی معادل مبلغ قرارداد این بازیکنان است که البته چالش هم بوده است.

اما فوتبال ایران به خصوص استقلال و پرسپولیس دو تیم مطرح لیگ برتری با گلایه هایی از گذشته مواجه هستند. گلایه از بازیکنان و مربیان خارجی که در دولت های گذشته در این تیم ها کار می کردند و اکنون می توانند ایرانی ها را محکوم کنند.

از پرونده شکایت خارجی ها از چند تیم لیگ برتری دیگر که بگذریم، حالا علاوه بر شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال (به دلیل حضور در تیم ملی ایران) استقلال و پرسپولیس، شکایت های جدی از آنها در فیفا نیز وجود دارد. صدمات زیادی متحمل خواهد شد.

پرونده اصلی مربوط به شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران، کریستین اوساگونا، آنتونی استوکس و ماریو بودیمیر از پرسپولیس و آندره آ استراماچونی، شیخ دیاباته و هروی میلیچ از استقلال است. حدود 290 میلیارد تن فوتبال ایران را تحمیل می کند.

غرامت ویلموتس؛ این ادعا که خدای نکرده تایید نمی شود

مهم ترین پرونده ای که فوتبالدوستان ایرانی در انتظار رای نهایی دادگاه CAS هستند، مربوط به شکایت مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی ایران است. ویلموتس و دستیارانش در طول 4 ماه حضور خود در ایران بدترین نتایج را با تیم ملی کسب کردند و البته توانستند مبلغی در حدود 2.3 میلیون یورو دریافت کنند که پس از آن توسط کادرفنی فدراسیون اخراج شدند.

  راز قتل یک نوجوان 14 ساله

ویلموتس به محض اخراج وی از سوی فدراسیون فوتبال ایران به فیفا شکایت کرد و خواستار غرامت سنگین شد. در رای اولیه کمیته انضباطی فیفا این موضوع تایید و فدراسیون ایران به پرداخت 6 میلیون و 200 هزار یورو به این مربی بلژیکی محکوم شد.

فدراسیون ایران مدارک خود را در این زمینه در زمان مقرر برای تجدیدنظرخواهی از این تصمیم ارائه کرد و در ماه های اخیر به طور مستمر با دادگاه تجدیدنظر (CAS) در تماس بوده است. فدراسیون و وزارت ورزش هم برای پرونده ویلموتس وکلای خارجی گرفته اند و امیدوارند این حکم بازگردد اما اگر این اتفاق نیفتد با 210 میلیارد یورو فولاد در ایران باید قبض ویلموتس پرداخت شود! مبلغی که می تواند چالش عجیبی برای فدراسیون فوتبال باشد.

پرسپولیس و 2 شکایت 6 میلیارد تنی

پرسپولیس هنوز به طور کامل از خواسته های گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی خود رهایی نیافته و باید در موارد دیگر برای احقاق حق خود بجنگد.

مسئولان پرسپولیس می گویند پول گابریل کالدرون را به طور کامل پرداخت کرده اند و این مبلغ تا چند روز دیگر در حساب او خواهد بود. مبلغی که حدود 750000 دلار بود، به نظر می رسد خطر را به سفیدپوستان منتقل کرده است. با این حال در چنین فضایی پرونده های دیگری برای پرسپولیس در فیفا در حال باز شدن است که احتمالا به زودی حل خواهد شد.

یکی از شاکیان پرسپولیس کریستین اوساگونا بازیکن نیجریه ای بود که در نیم فصل حضورش در پرسپولیس شرایط خوبی از خود نشان نداد و حالا علاوه بر دریافت مبلغ هنگفتی از قراردادش، به فیفا بابت ادعای 96 هزار دلاری خود از این تیم شکایت کرد. باشگاه.

اوساگونا چند ماه پیش تصمیم خود را از فیفا دریافت کرد، اما پرسپولیس این پرونده را به دادگاه عالی ورزش رسانده و امیدوار است این رقم را کاهش دهد که اگر این اتفاق نیفتد، سرخپوشان باید روزانه نزدیک به 3 دلار به بازیکن بپردازند. بیلیون. تومان.

آنتونی استوکس دیگر بازیکنی است که کمتر از دو ماه در پرسپولیس حضور دارد. این بازیکن پرحاشیه بعد از انجام یکی دو بازی بدون هماهنگی برای پرسپولیس ایران را ترک کرد و حالا با شکایت به فیفا پرسپولیس را محکوم کرده است!

  اعتراضات مردمی به جامعه 24 پایان نخواهد داد

استوکس که در زمان حضور در تراکتورسازی نیز حواشی زیادی داشت و در نهایت مبلغ هنگفتی از تبریز دریافت کرد، با شکایت به فیفا، این بار با شکایتی جدید از فوتبال ایران، این بار موفق شد از پرسپولیس 85 هزار دلار شکایت کند.

وکلای دو باشگاه بزرگ فوتبال و همچنین فدراسیون باید تمام تلاش خود را برای کاهش میزان جرایم مالی انجام دهند زیرا در صورت عدم تحقق این امر با فاجعه اقتصادی بزرگی مواجه خواهند شد.

استوکس که از قرارداد شش ماهه 270 هزار دلاری خود حدود 145 هزار دلار دریافت کرده بود، اکنون به دنبال بقیه قرارداد خود است. پرسپولیس اکنون باید به این تصمیم اعتراض کند، اما اگر اعتراض آنها به نتیجه نرسد، باید حدود 2.5 میلیارد تن با نرخ دلار فعلی در ایران به استوکس ها بپردازد.

این در حالی است که بوژیدار رادوچوی، دروازه بان کروات سرخپوشان به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش برای روزها ایران را ترک کرد و تهدید به شکایت از فیفا کرد. اتفاقی که احتمالا به محکومیت جدیدی علیه پرسپولیس منجر می شود.

استقلال نگران Stramacioni است و شیخ و میلیچ را تعقیب می کند

شکایت اصلی از استقلال مربوط به آندره آ استراماکونی، سرمربی سرشناس ایتالیایی است. مربی ای که چند ماه در ایران بود اما شب قبل از بازی ناگهان تیم را ترک کرد و به کشورش رفت و دیگر به ایران برنگشت. او بعداً به فیفا شکایت کرد و خواستار غرامت سنگین از استقلال شد و تصمیم اولیه در حال حاضر به نفع مربی است.

در تصمیم فیفا علیه استقلال آمده است که این باشگاه باید یک میلیون و 280 هزار یورو به استراماچونی بپردازد. استقلال ماه هاست که به این پرونده اعتراض کرده و حالا هواداران منتظر تصمیم دادگاه تجدیدنظر هستند تا مشخص شود که سرمربی سابق ایتالیا چقدر باید پرداخت شود.

اگر حکم اصلی در CAS تایید شود، با نرخ فعلی یورو در ایران، استقلال باید حدود 43.5 میلیارد تن به حساب Stramacioni واریز کند! شیخ دیاباته و هروی میلیچ، دو بازیکن خارجی استقلال در فصل گذشته، دیگر افرادی هستند که از این باشگاه به فیفا شکایت کرده اند.

  عکس / رازهایی که هرگز کشف نشدند!

ماه گذشته باشگاه استقلال اعلام کرد که شکایت 537 هزار دلاری شیخ دیاباته علیه مطالبات قبلی خود، با پیگیری معاونت حقوقی باشگاه، در نهایت به تصمیم نهایی کمیته قانونی فیفا مبنی بر 175 هزار دلار منجر شد. حالا با توجه به فرصت، آبی ها تا 10 ماه فرصت دارند تا این مبلغ را به دیابت پرداخت کنند. این مقدار به نرخ روزانه دلار حدود 5.2 میلیارد تن است.

هروی میلیچ، مدافع چپ سابق کروات استقلال بارها اعلام کرده بود که دوست دارد با باشگاه بر سر خواسته هایش به توافق برسد اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و او به فیفا شکایت کرد. او از مفاد قرارداد خود برای تاخیر در پرداخت مطالبات خود استفاده کرد و از استقلال به فیفا شکایت کرد.

میلیچ در شکایتی به فیفا خسارات ماهانه و سالانه را برای تاخیر در مطالبات ذکر کرد تا بتواند مطالبات خود را افزایش دهد.

کیس این بازیکن حدود 600000 دلار است. حالا باشگاه استقلال باید قبوض خود را برای حفظ فیفا ارسال کند اما در صورت تایید رقم اعلام شده از سوی میلیچ، آبی ها باید حدود 18 میلیارد تن به این بازیکن سابق بپردازند!

مجموع این 3 شکایت در صورت تایید نهایی، باشگاه استقلال را با چالشی در حدود 67 میلیارد تومان مواجه می کند که رقم بزرگی است.

آیا فوتبال ایران ورشکست شده است؟

با توجه به 6 پرونده مطرح شده، اگر فیفا به رأی برسد و فدراسیون فوتبال، استقلال و پرسپولیس را با مبالغ اعلام شده جریمه کند، فوتبال ایران با چالش جدیدی روبرو خواهد شد. در این صورت باید به 6 خارجی آخر رقمی در حدود 290 میلیارد تن پرداخت شود که رقم بسیار بزرگی است.

در این شرایط وکلای دو باشگاه بزرگ فوتبال و همچنین فدراسیون باید تمام تلاش خود را برای کاهش میزان جرایم مالی انجام دهند چرا که در صورت عدم تحقق این امر با فاجعه اقتصادی بزرگی مواجه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید