این 5 گیاه را با قرص خواب جایگزین کنید!

بی خوابی یک اختلال در مسیر فیزیولوژیکی طبیعی خواب است. زمانی که فرد نمی تواند خوب بخوابد، علائمی مانند خستگی روزانه، بی حالی، بی ثباتی عاطفی، اختلال حافظه، سرگیجه و تحریک پذیری را تجربه می کند.

افراد مبتلا به اختلالات خواب می توانند برای مدت طولانی در رختخواب بیدار بمانند و کیفیت پایین خواب ممکن است بعد از رفتن به رختخواب احساس شادابی در آنها ایجاد نکند.

سیگار کشیدن، چرت زدن مکرر در طول روز، افزایش سن، کافئین بیش از حد، افسردگی، تغییرات محیطی مانند نور و صدا، تغییر در کار، اضطراب، اختلالات خواب مانند کابوس، راه رفتن و صحبت کردن در خواب، درد، اثرات داروها و تکرر ادرار شایع است. علت شایع بی خوابی همه این علل و علائم نیاز به اطلاعات در مورد داروهای گیاهی برای کم خوابی را دو چندان می کند.

پنج گیاه دارویی زیر را می توان به عنوان مناسب ترین داروی گیاهی برای کاهش خواب و درمان نهایی بی خوابی نام برد:

سنبل الطیب یا سنبل الطیب: سنبل الطیب یا ریشه سنبل الطیب در رفع اضطراب، عصبی بودن و بی خوابی موثر است و از این رو برای درمان خانگی بی خوابی و استرس استفاده می شود. دلیل علمی تأثیر این گیاه آزاد شدن واسطه شیمیایی GABA (GABA) در مغز است که باعث ایجاد آرامش می شود. در نتیجه، بی خوابی ناشی از اضطراب ممکن است بیشترین تأثیر را داشته باشد.

گل شور: ساعت شنی نیز یک داروی گیاهی برای بی خوابی شبانه است که در این زمینه بسیار شناخته شده است. اثر آرام بخشی این گیاه سال هاست که در آلمان ثابت شده است و در ترکیب با سنبل الطیب می تواند خوابی عمیق و آرام را فراهم کند.

 

Коэффициенты И Ставки На Матч

در یک مطالعه، کیفیت چای ساعت شنی با چای دارونما مقایسه شد. شرکت کنندگان در این مطالعه هر نوع چای را به مدت یک هفته فقط یک ساعت قبل از خواب نوشیدند و یک هفته بین دو نوع چای فاصله بود.

اگرچه در پایان مطالعه، محققان هیچ تفاوتی در خواب شرکت‌کنندگان بین هفته چای ساعت شنی و هفته چای دارونما پیدا نکردند، اما خود شرکت‌کنندگان معتقد بودند که به‌طور میانگین در طول هفته ساعت شنی 5 درصد بهتر و راحت‌تر می‌خوابند.

بادرنجبویه: ترکیب علف لیمو با سنبل الطیب می تواند اختلالات خواب مانند بی خوابی را کاهش دهد، به همین دلیل است که این دو داروی گیاهی بسیار برای بی خوابی شبانه استفاده می شوند. علاوه بر این، اثر آنتی اکسیدانی این گیاه بر روی کبد و اثر تقویت کننده مغز آن بر حافظه نیز به تفصیل بررسی شده است.

مالت (رازک): نوشیدنی های مالت مانند آبجو باعث کاهش اضطراب، التهاب و بهبود کیفیت خواب می شود. البته از آنجایی که این نوشیدنی ها معمولاً با محتوای قند یا الکل بالا سرو می شوند، ممکن است استفاده از آنها برای سلامتی شما چندان مفید نباشد.

بنابراین اگر قصد دارید از مالت برای درمان نهایی بی خوابی استفاده کنید، بهتر است مدل های ساده و بی مزه این نوع نوشیدنی را انتخاب کنید.

بابونه: این گیاه سابقه طولانی در درمان خانگی بی خوابی دارد و بیشتر به صورت چای مصرف می شود. اثر ضد التهابی آن به تسکین مشکلات گوارشی، تحریکات پوستی و گلودرد کمک می کند. بنابراین، بابونه می تواند به عنوان یک داروی گیاهی برای استرس و بی خوابی ثانویه ناشی از بیماری های التهابی موثر باشد.

  بازیکن سابق استقلال به گزینه سرپرست تبدیل شده است

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید