این علائم به این معنی است که شما دیابت دارید

اگر دیابت دارید یا در معرض خطر هستید. این مهم است که بدانیم به دنبال چه چیزی باشیم. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، شایع ترین علائم دیابت عبارتند از تکرر ادرار، تشنگی، کاهش وزن بدون دلیل، تاری دید، خستگی و گرسنگی.

با این حال، علائم دیگری از این بیماری وجود دارد که کمتر در مورد آنها صحبت می شود، مانند بوی شیرین، لکه های تیره روی پوست اطراف گردن، عفونت های مکرر و خشکی دهان. سطح قند خون بالا یا پایین نیز می تواند باعث سرگیجه و نوسانات خلقی شود.

از آنجایی که دیابت می تواند باعث آسیب عصبی یا نوروپاتی دیابتی شود، افراد مبتلا به این بیماری گرفتگی عضلات پا و خارش اندام ها را تجربه می کنند. علاوه بر این، نوروپاتی می تواند باعث شود افراد با حالت تهوع دست و پنجه نرم کنند.

یکی دیگر از علائم دیابت که شاید زیاد در مورد آن نشنیده باشید، پوست دست و پا است که سفت و ضخیم می شود. این بیماری معمولاً انگشتان دست و پا را درگیر می کند و به آن اسکلروز سیستمیک می گویند.

به گفته انجمن پوست آمریکا، پوست پشت دست ممکن است سفت و مومی به نظر برسد. این سفتی انگشتان را سخت می کند و حرکت آنها را سخت می کند. در صورت عدم درمان، پوست ضخیم روی ساعد و حتی روی دست ها ایجاد می شود و برخی افراد پوست ضخیم و سفت را روی آرنج و زانو تجربه می کنند.

اسکلروز سیستمیک می تواند به تاندون ها سرایت کند و صاف کردن انگشتان را دشوار کند. بنابراین، اگر متوجه شدید که پوست انگشتانتان ضخیم و سفت است، با پزشک خود صحبت کنید. البته فیزیوتراپی می تواند به افزایش حرکت مفاصل کمک کند.

  13 سوال مهم در مورد دوز چهارم واکسن کرونا

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید