این دو جنایتکار را شناسایی کنید

452361 129 خبر مرکزی

سیما فراخانی| هر دو تقلب کردند. هر دو قربانیان خود را مسموم کردند. با این حال، هر کدام از آنها ترفندهای خاص خود را برای اجرای نقشه های شوم خود داشتند.

یکی از دختران نگون بخت آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و آنها را مسموم کرده و به آنها حمله کرده و آنها را سرقت کرده است. دیگری در نقشه وحشتناک خود رانندگان کامیون و خودرو را هدف قرار می دهد. او آنها را برای چند روز بیهوش نگه داشت تا از خانواده هایشان اخاذی کند.

دست این دو جنایتکار برگردانده شد. شاکیان پس از دستگیری یکی یکی نزد پلیس رفتند و ماجراهای هولناک خود را تعریف کردند. اکنون پلیس دستور داده است که عکس های این متهمان بدون پوشش منتشر شود تا سایر مدعیان این دو جنایتکار شکایت خود را مطرح کنند.

داستان مورد اول مربوط به دزد رانندگان کامیون و خودرو است. مجرم محکوم پس از مصرف مواد مخدر به راننده کامیون، سه روز او را به اطراف کشاند. در همین حال مشخص شد که وی راننده دیگری را بیهوش کرده و او را به مدت چهار روز در ساختمانی متروکه بدون آب و غذا رها کرده است. اولین شاکی همسر یک راننده کامیون بود که به پلیس مراجعه کرد.

او از ربوده شدن شوهرش خبر داد و گفت: «شوهرم راننده کامیون است. او سه روز پیش با یک بار به یکی از شهرهای شمالی کشور رفت اما دیگر خبری از او نشد. او به تماس های من پاسخ نمی داد. نگران او بودم تا اینکه مرد ناشناسی با من تماس گرفت و گفت شوهرم در قیمشهر تصادف کرده و در بیمارستان بستری است.

پول خواست. یکی از آشناهایم را هم فرستادم آنجا اما شوهرم آنجا نبود. بنابراین من داستان را مشکوک دیدم. وقتی دوباره تماس گرفت و متوجه شد که من ماجرا را فهمیدم، گفت شوهرم در گروگان اوست و برای آزادی او باید پول بدهم. تصمیم گرفتم به پلیس هم خبر بدهم.»

  نابودی بیش از 70 درصد از گونه های شناخته شده حیوانات وحشی در کشور

اعتراف به جرم

با اعلام این شکایت ماموران پلیس آگاهی به دستور بازپرس اداره هشتم تعقیب کیفری وارد عمل شدند. سرانجام این تبهکار با برخورد ساختگی با همسر راننده کامیون دستگیر شد و ماموران راننده کامیون را بیهوش در اتاقک سرنشین خودرو پیدا کردند. این راننده با تلاش پزشکان به طور معجزه آسایی زنده ماند.

متهم سابقه دار در بازجویی ها به ربودن راننده کامیون و باج گیری از خانواده وی برای دریافت پول اعتراف کرد. وی در خصوص جزئیات این حادثه گفت: مدتی پیش از زندان آزاد شدم و برای گذران زندگی تصمیم گرفتم رانندگان کامیون را بیهوش کرده و به بهانه حمل کالا اموال آنها را سرقت کنم.

وقتی به بهانه حمل بار راننده کامیون را همراهی کردم، در بین راه به او آب سمی دادم که بیهوش شد. من آن را به داخل کابین کامیون منتقل کردم. پس از سرقت دارایی های او و خالی کردن حسابش، وسوسه شدم که خانواده او را برای پول باج خواهی کنم. «در آن سه روز در کامیون خوابیدم و استرس داشتم که بیدار شود.

چهار روز بیهوشی در خانه ای متروک

متهم پس از اعتراف به جرم خود روانه زندان شد. در همین حال کارآگاهان پلیس آگاهی از بین وسایل متهم، شناسنامه مرد جوانی را کشف کردند. ماموران به تحقیقات خود در آن منطقه ادامه دادند و در نهایت صاحب شناسنامه را پیدا کردند.

وی همچنین راز یک آدم ربایی وحشتناک دیگر را فاش کرد و گفت: راننده خودروی اینترنتی من هستم. متهم را به عنوان مسافر سوار ماشینم کردم. در راه مقداری آب خربزه خرید و به من تعارف کرد. سپس از حال رفتم. وقتی از خواب بیدار شدم دیدم در خانه ای متروک هستم.

چهار روز آنجا بودم و حالم خوب نبود چون بیهوشی خیلی قوی بود. فقط می توانستم از فواره حیاط آب بنوشم. تا اینکه بعد از چهار روز حالم کمی بهتر شد و از آن خانه فرار کردم.»

با این اظهارات متهم نیز در بازجویی ها به این آدم ربایی اعتراف کرد. در نهایت تحقیقات ادامه یافت و قاضی با دستور انتشار عکس متهم از شاکیان خواست تا او را شناسایی کنند.

  غرب اشتباه همیشگی خود را با قطعنامه ضد ایرانی تکرار کرد

شکایت از مدیر برکنار شده

مورد دوم هم مربوط به دو ماه پیش است. مدیر برکنار شده یکی از ادارات دولتی تصمیم به بدرفتاری با دختران و آزار و اذیت آنها گرفت. این پرونده توسط بازپرس شعبه هشتم بازپرسی دادسرای جنایی کلانشهر با شکایت شاکیه اول آغاز شد. شاکی جزئیات این حادثه وحشتناک را به دادستان گفت:

«چند وقت پیش به عنوان مسافر سوار ماشین شدم. در راه راننده باز شد و گفت مهندس و برج ساز است. او شماره مرا گرفت و بعد از چند صحبت گفت که به من علاقه مند است و خواستگاری کرد.

گفت 10 سال پیش از همسرش جدا شد و حالا می خواهد زندگی جدیدی را با من شروع کند. من هم حرفش را باور کردم و به پیشنهادش پاسخ مثبت دادم. قرار بود به زودی ازدواج کنیم. خانه ای اجاره کرد. فرش و تلویزیون را هم آنجا گرفتم. می خواستیم به زودی زندگی مشترکمان را شروع کنیم.

تا اینکه یک روز که هر دو در حال نوشیدن آب میوه بودیم از حال رفتم و متوجه چیزی نشدم. وقتی به خودم آمدم صاحب را بالای سرم دیدم. از نامزدم خبری نبود. من تازه متوجه شدم که آن پسر خانه را روزانه اجاره کرده و مبله کرده است. او فرش و تلویزیون مرا به همراه کارت بانکی ام دزدید. هر وقت با او تماس گرفتم جوابم را نداد.»

مدعی دوم

با اعلام این شکایت موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت و با ادامه تحقیقات در این راستا چندین شکایت دیگر نیز مطرح شد. این بار پلیس متوجه شد که متهم علاوه بر سرقت، شاکیان را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

یکی دیگر از مدعیان زن جوانی بود که به عنوان راننده تاکسی اینترنتی در یکی از سامانه های هوشمند مشغول به کار بود. وی در شکایت خود گفت: چندی پیش متهم به عنوان مسافر سوار خودروی من شد و از من خواست تا او را به دماوند برسانم. من هم همین کار را کردم، اما در انتهای مسیر به من آب میوه داد.

  واکنش ایرج طهماسب به اظهارات مرضیه برومند

وقتی خوردم از حال رفتم بعد از اینکه به خودم آمدم متوجه شدم که راننده ام فیلم سیاه ساخته است. او فیلم ها را به من نشان داد و تهدید کرد که اگر به پلیس بروم فیلم سیاه را منتشر خواهد کرد و آبروی من را خواهد برد. او پس از سرقت اموال من فرار کرد.

اعترافات وحشتناک

در ادامه شاکیان دیگر نیز به پلیس آگاهی مراجعه کردند و مشخص شد متهمان با کشیدن آنها به مکانی خلوت و دادن آب میوه سمی اقدام به تعرض و سرقت کرده و متواری شدند. تحقیقات گسترده در این زمینه ادامه داشت تا اینکه در نهایت فرد خاطی توسط ماموران شناسایی و دستگیر شد. او حتی در حین دستگیری یک افسر پلیس را زیر گرفت و آن افسر پلیس نیز مجروح شد.

متهم بلافاصله تحت بازجویی قرار گرفت و به جرم خود در پلیس آگاهی اعتراف کرد: هفت سال مدیر یک دستگاه دولتی بودم. همسر اول و دومم از من طلاق گرفتند. از طرفی پولم را گرفتند و ورشکست شدم. من کلا بدهکار بودم به دلیل مشکلات مالی چندین سال به زندان رفتم.

همین موضوع باعث شد از کارم اخراج شوم. وقتی آزاد شدم، نه شغلی داشتم و نه پولی، بنابراین تصمیم گرفتم یک کلاهبرداری راه بیندازم تا بتوانم پول خوبی جمع کنم. من این نقشه را کشیدم و سر راه زنان قرار گرفتم و به آنها خیانت کردم. تا اینکه شناسایی و دستگیر شدم».

با این اعترافات، رسیدگی به این موضوع ادامه یافت و در نهایت قاضی پرونده دستور انتشار تصویر متهم را صادر کرد تا سایر مدعیان احتمالی وی نیز به دادگاه مراجعه و شکایت خود را مطرح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید