این افراد اصلا نباید لیوان بخورند

این متخصص تغذیه و تغذیه گفت: حجامت فواید زیادی برای بدن دارد اما گاهی برای برخی افراد مناسب نیست و نباید انجام شود.

حجامت از قدیم الایام در طب سنتی رواج داشته و هنوز هم برخی برای درمان بیماری ها به سراغ فنجان می روند. می گویند بهترین زمان برای کشیدن سیگار بهار است و خواص دود بهاره بیش از هر زمان دیگری است. بنابراین با فرا رسیدن فصل بهار، بسیاری از افراد جامعه برای درمان یا پیشگیری از برخی بیماری ها شروع به نوشیدن فنجان می کنند.

دو نوع فنجان وجود دارد؛ حجامت خشک و مرطوب. در هر دو نوع فنجان، شعله های کوچک با کمک الکل، گیاهان خاص یا کاغذ در فنجان های مخصوص ایجاد می شود. این شعله اکسیژن را می سوزاند و خلاء ایجاد می کند که باعث مکش پوست به داخل شیشه می شود.

پوست بدن ممکن است به تغییر فشاری که در شیشه رخ می دهد واکنش نشان دهد و قرمز شود. در نوع مدرن فنجان ها به جای فنجان داغ از دستگاه های مکنده استفاده می شود.

در ترکیب خشک (معروف به بادکش درمانی)، فنجان ها به مدت 10 دقیقه روی پوست نگه داشته می شوند. اما با عینک خیس بعد از 3 دقیقه لیوان از روی پوست جدا می شود و با کمک تیغ خراش های کوچکی روی پوست ایجاد می شود.

سپس دوباره یک لیوان مخصوص روی پوست قرار می گیرد، این بار با مکش، خونی که در زیر پوست جمع می شود با مکش خارج می شود. اما آیا این عینک برای همه افراد جامعه مناسب است؟ کدام دسته از افراد نباید به عینک دست بزنند و بعد از داک چه کار کنیم؟

  بازار سهام بدون علامت

بهترین زمان برای عینک چیست؟

کارشناس تغذیه کشورمان به ما می گوید: بهترین زمان برای پهلوگیری بهار و اوایل تابستان است و پس از آن پاییز توصیه می شود. آوریل برای باراندازی بسیار توصیه می شود. اما روز اول و آخر ماه قمری زمان مناسبی برای فنجان نیست. روزهای 16 و 17 قمری برای لنگر انداختن توصیه می شود.

بهترین زمان در طول روز است، زیرا خون در طول روز به سطح بدن می رسد، بنابراین توصیه می شود در طول روز عینک تهیه کنید.

لنگر انداختن نباید بلافاصله بعد از حمام انجام شود. تجمع در حین استحمام بسیار اشتباه است. وقتی گرسنه هستید و بلافاصله بعد از غذا خوردن، لیوان چیز خوبی نیست. به طور کلی داکینگ درمانی است که برای همه افراد مناسب نیست و باید توسط پزشک تجویز و تحت نظر باشد.

این افراد نباید لیوان بنوشند

در همین رابطه با یک متخصص تغذیه و تغذیه در مورد عینک در ایام روزه داری و ممنوعیت این موضوع گفت و گو کردیم، این متخصص می گوید: حجامت یکی از رایج ترین درمان های تاریخ ایران است که قدمت آن به قبل از اسلام می رسد.

داک به معنای خارج کردن خون از بدن است که با انجام آن می توان مقدار زیادی خون از بدن خارج کرد و گاهی داک برای بهبود کیفیت خون انجام می شود که با برش سطحی روی پوست بدن انجام می شود.

وی ادامه می دهد: خون با هر بار کشیدن 50 تا 70 سانتی متر مکعب از بدن خارج می شود و می توان گفت واکسنی برای بدن است.

  نتوانستم در المپیک شرکت کنم

گاهی اوقات مانند احساس سنگینی در سر، سردرد طولانی مدت، قرمزی سر و صورت و گردن، خارش بدن، تاری دید، تورم لثه و احساس خون در دهان و خواب و خواب زیاد باید با شیشه. داک کردن باید زیر نظر پزشک و در کلینیک و مطب انجام شود.

هوشی نت با تاکید بر اینکه همه نباید لیوان بخورند، گفت: افرادی که خلط شدید (سرد و خیس) دارند جز با نسخه لیوان ننوشند.

کودکان از بدو تولد تا چهار ماهگی و زنان باردار تا پایان ماه چهارم بارداری باید فنجان های خود را تحت شرایط و زیر نظر پزشک تهیه کنند. افراد مبتلا به کمبود پلاکت و زنان نباید در زمان خونریزی قاعدگی لیوان بنوشند.

این کارشناس ادامه می دهد: به افراد ناشتا به ویژه افرادی که به مدت طولانی گرسنه بوده اند (مانند روزه داری ماه مبارک رمضان) نیز توصیه می شود از نوشیدن با لیوان خودداری کنند. لعن و نفرین به چشم های غیر طبیعی و نواحی آسیب دیده پوست (از جمله مناطق آفتاب سوخته، آفتاب سوخته، زخم های در معرض دید یا نواحی کبود شده) ممنوع است.

افراد مبتلا به هموفیلی و کم خونی شدید نیز باید از مصرف بیشتر عینک خودداری کنند. استفاده از عینک برای کودکان زیر 4 سال ممنوع است و برای کودکان زیر 10 سال توصیه نمی شود.

بعد از یک لیوان چه کنیم؟

وی ادامه می دهد: حتما بعد از یک لیوان در فصل بهار آب فراوان بنوشید. آب به شستشوی سیستم لنفاوی بدن شما کمک می کند، سمومی که از طریق فنجان از بافت های بدن شما آزاد می شوند. نوشیدن آب زیاد نیز به بهبود سریعتر کبودی کمک می کند (اگر پوست شما کبود شده است).

  درگیری بین خانواده عروس و داماد; یک کشته و دو زخمی

سعی کنید بدن خود را گرم نگه دارید، مخصوصاً نواحی عینکی. ممکن است بعد از یک لیوان احساس خستگی یا سردرد داشته باشید. این تنها واکنش موقت سیستم ایمنی بدن شما به سمومی است که تسکین به شما کمک کرده است از شر آنها خلاص شوید. پس نگرانی های خود را کنار بگذارید و در آرامش استراحت کنید.

خوشتین توصیه می کند که از مصرف کافئین، غذاها و نوشیدنی های شیرین، لبنیات و فرآورده های گوشتی به مدت 4 تا 6 ساعت پس از یک فنجان اجتناب شود: این غذاها توانایی بدن شما را برای پاسخ به فنجان مختل می کنند.

حمام آب گرم، سونا، جکوزی و تهویه مطبوع قوی پس از استفاده توصیه نمی شود و به پوست شما اجازه می دهد تا بهبود یابد و زمان ببرد.

منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید