اینفوگرافیک / چگونه گفتگو کنیم؟ / 5 گام برای گفتگوی موثر در رابطه

فرادید| آیا می توانید طوری صحبت کنید که ارتباطات اجتماعی شما را تقویت کند؟ 5. یک گام موثر وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد روابط قوی تر و جلوگیری از اشتباهات کمک کند.

به گزارش فرادید، ربکا وست، نویسنده و منتقد ادبی، در مجموعه داستان کوتاه معروف خود، صدای خراش، می نویسد: «چیزی به نام دیالوگ وجود ندارد. این یک توهم است. تنها مونولوگ های متقاطع وجود دارد. “همین است.”

«به نظر او، حرف‌های ما و دیگران فقط با هم تلاقی می‌کنند، بدون اینکه واقعاً ارتباط عمیقی بین ما ایجاد کنند.
اینفوگرافیک / چگونه گفتگو کنیم؟  / 5 گام برای گفتگوی موثر در رابطه
آیا کسی هست که حداقل یک بار در زندگی خود این جمله را تجربه نکرده باشد؟ چه مکالمه مختصر روزانه با یک فروشنده باشد و چه ملاقات با یک دوست، ما رابطه را با امید ایجاد ارتباط آغاز می کنیم، اما با ناامیدی از گفتگو دست می کشیم زیرا احساس می کنیم ذهنمان در برقراری گفتگو شکست خورده است.

اپیدمی مطمئناً آگاهی ما را نسبت به چنین احساساتی افزایش داده است. پس از یک دوره طولانی انزوا، ما بیش از هر زمان دیگری تشنه ارتباط اجتماعی هستیم و حتی اکنون نیز از این که می بینیم با وجود لغو برخی قوانین تقسیم بندی اجتماعی، هنوز شکاف هایی بین ما و دیگران وجود دارد، احساس ناامیدی بیشتری می کنیم.

اگر این احساس برای شما آشناست، پس به کمک نیاز دارید. در چند سال گذشته، روانشناسان هنر گفتگو را مورد مطالعه قرار داده اند، بسیاری از موانع را برای یک رابطه عمیق تر شناسایی کرده و راه هایی را برای غلبه بر آنها پیشنهاد کرده اند. خواندن این سوال با 50 مرحله ای که می تواند مکالمه شما را موثرتر کند به روز باشید.

  عکس/ حجاب طالبان برای زنان

دیدگاهتان را بنویسید