اینفوگرافیک/ عادات غذایی خوب برای درمان آلرژی های فصلی

فرادید| گاهی اوقات سیستم ایمنی بدن ما به برخی از مواد (معمولاً بی ضرر) واکنش نشان می دهد و با آنها به عنوان مزاحمان خطرناک رفتار می کند. این واکنش آلرژی نامیده می شود.

محققان آکادمی آلرژی، آسم و ایمنی شناسی آمریکا (AAAAI) می گویند که سیستم ایمنی بدن ما با ترشح ماده شیمیایی به نام هیستامین به آلرژن ها پاسخ می دهد. با آزاد شدن هیستامین، علائم آلرژی در بدن آشکار می شود. سوزش بینی و چشم یکی از علائم آلرژی است.گاهی اوقات آلرژی در افراد مبتلا به آسم باعث حمله آسم می شود.این حالت خطرناک است و به آسم آلرژیک معروف است.

خبر خوب این است که راه های مختلفی برای مقابله با آلرژی فصلی وجود دارد. برخی از توصیه ها برای همه انواع آلرژی ها اعمال می شود. برخی از آنها مختص انواع خاصی از آلرژی ها هستند. در هر صورت نکات زیر راه خوبی برای کنترل آلرژی فصلی است.

آلرژن نوعی آنتی ژن است که باعث واکنش غیرعادی و شدید در سیستم ایمنی بدن می شود. یکی از متخصصان آلرژی در بخش ایمونولوژی و آلرژی در کلینیک کلیولند گفت: یکی از دلایل اصلی آلرژی های پاییزی گیاهانی هستند که در این فصل گرده زیادی تولید می کنند.
اینفوگرافیک/ عادات غذایی خوب برای درمان آلرژی های فصلی
کپک عامل مهم دیگری است، زیرا برگ درختان در پاییز کپک می زند. هنگامی که برگ ها را می گیرید یا آنها را از دست می دهید، هاگ های کپک در هوا منتشر می شوند و باعث ایجاد علائم آلرژی می شوند.

دلیل بعدی کنه ها هستند. موجودات بد کوچکی که دوست دارند با همه چیز در خانه شما زندگی کنند. این موجودات میکروسکوپی از پوسته های مرده پوست تغذیه می کنند. یک متخصص گوش و حلق و بینی می گوید: مایت ها می توانند شما را در تمام طول سال آزار دهند، اما از آنجایی که زمانی که هوا سرد می شود زمان بیشتری را در خانه می گذرانید، بیشتر در معرض آنها قرار می گیرید.

  شرایط واشنگتن برای بازگشت به برجام

به علاوه در زمستان های خشک اکثر افراد رطوبت هوای خانه را با دستگاه بخور افزایش می دهند. کنه های گرد و غبار در محیط های گرم و مرطوب بیشتر رشد می کنند.

بسیاری از افراد ممکن است در پاییز علائمی داشته باشند که مربوط به آلرژی فصلی نباشد. به عنوان مثال، غلظت بالای هاگ قارچ می تواند تحریک کننده باشد، حتی اگر به آنها حساسیت نداشته باشید.

پزشکان می گویند که علامت اصلی حساسیت به چیزی خارش در چشم، بینی و حتی پوست است. زیرا همانطور که می خوانید، بدن با قرار گرفتن در معرض یک ماده حساسیت زا هیستامین آزاد می کند و با ترشح هیستامین احساس خارش خواهید کرد. با این حال، نمی توانید با اطمینان بگویید که آیا آلرژی دارید، مگر اینکه تست حساسیت انجام دهید. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، مانند آزمایش خون و “آزمایش پوست پریکارد” که در آن مقادیر کمی از آلرژن های معمولی دقیقاً زیر پوست شما قرار می گیرند تا ببینند آیا بدن شما پاسخ می دهد یا خیر.

ممکن است فکر کنید رفتن به یک متخصص آلرژی برای تأیید آنچه می دانید بی معنی است، اما اگر بتوانید این کار را انجام دهید بهتر است. زیرا شناخت ماده حساسیت زا به شما کمک می کند آن را کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید