ایلان ماسک بهترین زمان سال شد

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، در سال 2021 توسط مجله تایم به عنوان شخصیت سال انتخاب شد، سالی که شرکت خودروهای الکتریکی او با ارزش ترین خودروساز جهان شد و شرکت موشکی آن در فضا با خدمه کاملا غیرنظامی به اوج رسید.

ماسک همچنین بنیانگذار و مدیر عامل اسپیس ایکس است و راه اندازی تراشه های مغزی و شرکت زیرساختی Noralink The Boring Company را رهبری می کند. ارزش بازار تسلا در سال جاری به بیش از 1 تریلیون دلار رسیده است که ارزش آن را از مجموع فورد موتورز و جنرال موتورز بیشتر کرده است.

تسلا سالانه صدها هزار خودرو تولید می کند و توانسته است بهتر از بسیاری از رقبای خود بر مشکلات زنجیره تامین غلبه کند، در حالی که بسیاری از مصرف کنندگان جوان را مجبور به روی آوردن به خودروهای الکتریکی کرده است.

تصویر جلد زمان

ادوارد فالسنتال، سردبیر مجله تایم، می‌گوید: «ایلان ماسک شخصیت تایم ۲۰۲۱ برای ایجاد راه‌حل برای بحران‌های موجود، تجسم فرصت‌ها و خطرات عصر غول‌های فناوری، رهبری جسورانه‌ترین و آشفته‌ترین تغییرات در جامعه است.»

از میزبانی Saturday Night Live گرفته تا توییت‌هایی درباره ارزهای دیجیتال که ارزش آنها را افزایش می‌دهند، Mask بر سرفصل‌ها تسلط داشته و بیش از 66 میلیون دنبال کننده در توییتر به دست آورده است. برخی از توییت های او در گذشته دیده شده است.

به گفته مجله “شخص سال” به معنای شخصی است که “بیشترین تاثیر را در اخبار یا زندگی ما، خوب یا بد، داشته است.”

منبع: همشهری آنلاین

  هواشناسی ایران امروز 14/03/03

دیدگاهتان را بنویسید