ایلان ماسک از پوتین خواست دست در دست هم بجنگند

ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواست تا برای اوکراین مبارزه تن به تن کند.

این کارآفرین میلیاردر که بنیانگذار اسپیس ایکس است، از رهبر روسیه خواست به جای اعزام نیرو برای جنگ به آن سوی مرز، به میدان نبرد برود.

وی با اشاره به وب سایت رسمی انگلیسی زبان ولادیمیر پوتین نوشت: بدین وسیله ولادیمیر پوتین را به نبرد تن به تن دعوت می کنم. – این دعوا را قبول داری؟

او در پاسخ به یکی از 77 میلیون دنبال‌کننده‌اش در توییتر درباره جدیتش نوشت: «جدی می‌گویم» و افزود: اگر پوتین می‌توانست به راحتی غرب را تحقیر کند، دعوت به جنگ را می‌پذیرفت. “اما او نمی تواند.”

کرملین هنوز درباره توییت ایلان ماسک اظهار نظری نکرده است.

ایلان ماسک، 50 ساله آفریقای جنوبی، قبلاً در حمایت از کیف صحبت کرده بود. او همچنین به درخواست کیف برای فعال کردن سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink در اوکراین و ارسال تجهیزات اتصال به مناطق مورد حمله ارتش روسیه پاسخ مثبت داد.

ایلان ماسک در توییتر بسیار فعال است. در فوریه، زمانی که یک تنظیم کننده بازار سهام ایالات متحده او و تسلا را جریمه و محدود کرد، او آژانس را به نقض آزادی بیان متهم کرد.

ماسک که می‌خواهد خود را در رسانه‌ها ابراز کند، همچنین در حمایت از معترضان کانادایی که مخالف محدودیت‌های کرونایی دولت بودند، نخست‌وزیر کانادا جاستین ترودو را با آدولف هیتلر مقایسه کرد اما بعداً او را برکنار کرد.

  اعلام ساعت کار شعب و واحدهای مرکزی بانک دی در ماه مبارک رمضان

دیدگاهتان را بنویسید