ایرج نوساری و ناگفته های «مسافری از هند» پس از 20 سال

424635 526 خبر مرکزی

ایرج نوذری نزدیک به دو دهه بعد در یکی از برنامه های تلویزیونی به بیان خاطرات و ناگفته هایی از سریال محبوب مسافر هندی پرداخت و گفت: بسیاری از لوازم دکوری هندی این سریال وسایلی هستند که من از خانه خودم می برم. “من گرفتمش.

قبل از شروع کار باید سریال را با من می نوشتند که بنا به دلایلی نشد. بعدها که فیلمنامه را دیدم متوجه شدم که کاستی هایی دارد.

بنابراین من برای کارگردانی صحنه هایی از هند خودم اجازه گرفتم. نوساری افزود: حتی لباس هایم برای خودم بود و البته لباس های فلور نظری و شیلا هداداد را از هند وارد کردیم. جالب است بدانید که در ابتدا قرار بود از بازیگران هندی برای این منظور استفاده شود.

دو هفته قبل از تولید به من گفتند که نقش دایی سیتا را بازی کنم. ما هم سفر هندوستان را فاکتور گرفتیم و باید این صحنه ها را در ایران بگیریم. به دوستانم گفتم آیا از من انتظار معجزه دارید؟ واقعیت این بود که ما زمان زیادی را از دست داده بودیم.

به من گفتند در بین تعداد زیادی که در آزمون شرکت کرده اند یک دختر ایرانی پذیرفته شده است و من باید ظرف دو هفته به او هندی صحبت کنم، یعنی شیلا هداداد که قبلاً او را نمی شناختم.

از طرفی تهدید کردم که اگر این را قبول نکنم یک نفر می آید که هیچ اطلاعی از هند و زبان آنها ندارد و نتیجه خوبی نخواهد داشت. خلاصه ای از مشکلات را خریدیم و به سمت پروژه رفتیم. قرار بود این سریال در 8 ماه ساخته شود اما بچه ها در سه ماه و نیم کار را جمع کردند.

  تصاویر آخرالزمانی از آلودگی هوای تهران

این بازیگر در نهایت گفت: یادم هست ساعت 6 صبح از خانه بیرون آمدم و روز بعد ساعت 8.30 صبح برمی گشتم و نتوانستم خانواده ام را درست ببینم. اما در عوض سریالی ضبط کردیم که هنوز هم یکی از خاطرات خوب تلویزیون است و پشیمان نیستیم که آن را به یاد آوردیم و می توانیم از این بابت خوشحال باشیم.

من معتقدم که پشیمانی غم انگیزترین حس دنیاست و ما در ایران از اکثر چیزها پشیمانیم و این یک حقیقت تلخ است.

دیدگاهتان را بنویسید