ایران چند بشکه در روز نفت به ونزوئلا صادر می کند؟

یکی از سیاست های وزارت نفت برای امنیت صادرات نفت ایران سهامدار پالایشگاه های فراساحلی شد که پس از سفر وزیر نفت به کشورهای آمریکای لاتین در اردیبهشت ماه سال جاری محقق شد.

جواد اوجی وزیر نفت با اشاره به سهامدار شدن ایران در پالایشگاه ها ونزوئلا وی تصریح کرد: در وزارت نفت یکی از بحث های سالیان متمادی این بود که «پالایشگاه فراسرزمینی» داشته باشیم و خوشبختانه یکی از دستاوردهای بسیار خوب سفر به کشورهای آمریکای لاتین انعقاد قرارداد در حوزه استفاده از ظرفیت پالایشگاه های نفت این کشورها.

وی گفت: بسیاری از این پالایشگاه ها به دلیل تحریم دچار مشکل شدند و کارشناسان خارجی این پالایشگاه ها را ترک کردند و مشکلاتی در راه اندازی، تعمیر و تعمیرات اساسی این پالایشگاه ها به وجود آمد و از آن زمان تاکنون به ارزش اسمی خود در این پالایشگاه ها فعالیت نمی کنند. صادرات نفت خام سنگین که مشتریان کمتری دارد، نفت ما را می توان با نفت فوق سنگین آنها مخلوط کرد.

*ایران سهامدار دو پالایشگاه فراساحلی در ونزوئلا است

بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های داخلی و خارجی، ایران قصد دارد در دو پالایشگاه ونزوئلا به نام‌های «ال پالیتو» و «پاراگوانا» که کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های این کشور هستند، سهامدار شود (جدول 1).

پس از سفر وزیر نفت به ونزوئلا، جریان صادرات نفت ایران به کاراکاس برقرار شد و رویترز با استناد به اسناد شرکت دولتی نفت ونزوئلا نوشت که این کشور برای تامین نیازهای نفت ایران، واردات نفت سنگین ایران را آغاز کرد. پالایشگاه های محلی

ایران چند بشکه در روز نفت به ونزوئلا صادر می کند؟

صادرات نفت خام ایران به ونزوئلا چهار برابر خواهد شد

  مصرف آنتی بیوتیک را کاهش دهید!

این هفته رویترز در گزارشی با عنوان «ایران عرضه نفت خام به ونزوئلا را برای پالایش و آزاد کردن نفت برای صادرات افزایش می‌دهد» اعلام کرد: ایران در حال افزایش عرضه یک قیراط نفت خام است که ونزوئلا از آن برای افزایش کارایی پالایشگاه‌های قدیمی و آزادسازی استفاده می‌کند. افزایش نفت داخلی برای صادرات

بیشتر بخوانید: بورس از ماه می (دو ماه پیش) افزایش یافته است، زمانی که شرکت‌های دولتی هر دو کشور قراردادی را برای ارتقاء پالایشگاه ال پالیتو ونزوئلا منعقد کردند، پس از اینکه قبلاً روی بزرگترین تاسیسات این کشور کار می‌کردند.

رویترز گزارش می دهد: شرکت نفت دولتی PDVSA ونزوئلا در این ماه 4 میلیون بشکه نفت خام سنگین از ایران دریافت خواهد کرد که در مقایسه با 1.07 میلیون بشکه وارداتی در ژوئن و همان حجم در ماه می، افزایش یافته است. ونزوئلا همچنین به واردات حدود 2 میلیون بشکه در ماه میعانات گازی ایران ادامه داد که به افزایش تولید مخلوط صادراتی کمک کرد.

در نتیجه به گزارش رویترز، صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران به ونزوئلا به 6 میلیون بشکه در ماه رسیده است که معادل 200 هزار بشکه در روز است در حالی که این رقم در دولت قبل صفر بود.

دیدگاهتان را بنویسید