ایران و حماس کابوسی وحشتناک برای سران رژیم صهیونیستی

این روزها نمایندگان تل آویو نه تنها علناً نارسایی های خود را به جبهه مقاومت اعلام کردند، بلکه حماس و ایران به یک کابوس بسیار وحشتناک برای سرها اسرائيل اتفاقاً نخست وزیر سابق این رژیم آشکارا ضعیف است اسرائيل او به تهران و حماس اعتراف کرد.

نتانیاهو ضعف رژیم حاکم در برابر ایران و حماس را بهانه ای برای حمله به دولت نفتالی بنت کرد که به گفته او توانایی مقابله با ایران و حماس را ندارد.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی و رهبر حزب لیکود در مجمع این حزب گفت که دولت نفتالی بنت نمی تواند با «تهدیدهای امنیتی» ایران و حماس مقابله کند.

تایمز اسرائیل می نویسد که نتانیاهو بر تعهد خود برای سرنگونی دولت کنونی اسرائیل تاکید کرده است. رهبر حزب اپوزیسیون دولت بنت را دولتی ضعیف در برابر آنچه تهدید امنیت ایران و حماس خواند، بار دیگر بر طبل ادعاهای خود درباره برنامه هسته‌ای ایران کوبید و مدعی شد: «تهران به لطف یک توافق بین‌المللی.» که توسط دولت کنونی آمریکا ایجاد شده است، برای تجهیز خود به سلاح‌های هسته‌ای علیه اسرائیل عجله دارد و نفتالی بنت زبان باز نمی‌کند.

نتانیاهو دولت بنت را ضعیف و فریبنده و ناتوان از آنچه او «تروریسم حماس» خواند، خواند و اذعان داشت که نمی تواند لحظه ای در برابر سیاست تسلیم شدن دولت آمریکا علیه ایران بایستد.

البته نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی ناکامی های دولت بنت را ناشی از همکاری کابینه خود با فهرست عربی متحده می داند. منصور عباس، رهبر حزب اقلیت عرب در اسرائیل پس از ائتلاف علیه بنیامین نتانیاهو وارد عرصه سیاسی شد. حزب او پس از خشونت های طولانی در اورشلیم، حمایت خود از کابینه بنت را پس گرفت.

  رونمایی از اولین تیزر رسمی فیلم سینمایی «عشق مست».

اعضای حزب عباس در مجلس رژیم صهیونیستی اخیراً از منصور عباس خواسته اند تا به عضویت خود در کابینه ائتلافی این رژیم پایان دهد.

به نقل از تایمز اسرائیل، نتانیاهو گفت: بنت و لاپید به آنچه از زبان منصور عباس و دوستانش بیرون می‌آید گوش می‌دهند، دستورات رهبران حماس.

ایران و حماس  کابوسی وحشتناک برای سران رژیم صهیونیستی

با این حال، فهرست مشترک عربی روز دوشنبه به پیشنهاد لیکود مبنی بر عدم اعتماد به دولت ائتلاف بنت رای منفی داد. امارات متحده عربی اخیراً از فهرست مشترک خارج شد و به تنهایی در انتخابات اخیر کنست شرکت کرد. کنست همچنین دو طرح عدم اعتماد به دولت بنت را رد کرد.

آناتولی می نویسد: فهرست مشترک روز دوشنبه به کنست رای عدم اعتماد داد که توسط دولت ائتلافی نفتالی بنت محفوظ بود. فهرست مشترک شش کرسی کنست این اقدام را به عنوان راهی برای جلوگیری از بازگشت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق به قدرت، توجیه کرده است.

این فهرست تاکید کرد که از هیچ طرحی برای بازگرداندن نتانیاهو به قدرت حمایت نخواهد کرد، اما همچنین گفت که این فهرست تنها به نفع جامعه عرب اسرائیل عمل خواهد کرد.

آناتولی همچنین نوشت که ائتلاف بنت 11 ماه پس از آغاز ریاست آیزاک هرتزوگ بر رژیم صهیونیستی اکثریت پارلمانی خود را از دست داده است. این در حالی است که حزب راستگرای ملی گرای او (یامینا) پس از استعفای چندین چهره موجودیت خود را از دست داده است.

بنت در ژوئن 2021 به قدرت رسید و به ریاست جمهوری 12 ساله نتانیاهو پایان داد و ائتلافی متشکل از هشت حزب از جمله امارات متحده عربی را رهبری کرد.

  با اندازه گیری دور شکم سلامت خود را حفظ کنید

تشدید اختلافات در رهبران سابق و جدید رژیم صهیونیستی؛ نتانیاهو دولت بنت نخست وزیر سابق را مسئول بحران سیاسی کنونی در اسرائیل می داند. این بحران به سرزمین های اشغالی محدود نمی شود، بلکه به گفته نتانیاهو به ناتوانی تل آویو در مقابل حماس و ایران منجر شده است.

درگیری بین اشغالگران صهیونیست از یک سو و شهرک نشینان صهیونیست با فلسطینی ها در کرانه باختری پس از حادثه مسجدالاقصی تشدید شد و رژیم صهیونیستی تلاش می کند با در اختیار داشتن گسترده نقاط ضعف خود در جبهه مقاومت را پنهان کند. تعداد فلسطینی ها

نگرانی رژیم صهیونیستی از گروه های مقاومت فلسطین به حدی است که تصمیم به تشکیل گارد ملی غیرنظامی برای سرکوب فلسطینی ها گرفته است.

در این سوی میدان، جبهه مقاومت در صدد تجهیز و افزایش توان خود است. تلویزیون قطری العربی گزارش داد: رهبری اتاق مشترک گروه های مقاومت فلسطین دوشنبه شب همزمان با اعلام ماه غزه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تمامی گروه ها و سازمان های نظامی در نوار غزه آماده مقابله با رژیم صهیونیستی هستند. مانور با “ارابه های آتش”. وی تاکید کرد که رفتارهای دشمن صهیونیستی را به طور مداوم رصد می کند.

نوار غزه از ساعات اولیه روز دوشنبه شاهد تحرکات فعال هواپیماهای شناسایی و جنگی رژیم صهیونیستی بوده و ده ها دیوار صوتی را در هوا و دریا در غزه شکسته است.

اتاق مشترک دوشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: با پیش‌بینی هرگونه یاوه‌گویی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، در وضعیت آمادگی مستمر برای رصد و پیگیری رفتار دشمن است.

  قتل یک جوان در وسط خیابان های شاهرود!

رژیم صهیونیستی همچنین بزرگترین رزمایش تاریخ رژیم 74 ساله کرانه باختری را روز دوشنبه آغاز کرد. این رزمایش که توسط ستاد مشترک ارتش اسرائیل سازماندهی شده بود، سال گذشته پس از عملیات محافظان دیوارها (جنگ 12 روزه علیه غزه) به تعویق افتاد.

اتاق مشترک گروه های مقاومت فلسطین در ابتدای رزمایش به فلسطینی ها اعلام کرد که به مردم و فرزندان ملت خود اطمینان می دهیم که مقاومت به عنوان زره پوش در دفاع از کشور و آرمان های شما باقی خواهد ماند.

این رزمایش همزمان با تنش های شدید امنیتی در سرزمین های اشغالی و همچنین تهدید صهیونیست ها به ترور یحیی سنور، رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه است.

دیدگاهتان را بنویسید