ایران در کنار سوریه خواهد بود

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با همتای سوری خود، تجاوزات رژیم اسرائيل به جمهوری عربی سوریه وی به شدت محکوم و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت و ملت سوریه بوده و خواهد بود.

وزیر امور خارجه ادامه داد: تداوم حملات رژیم متجاوز اسرائیل به زیرساخت‌های سوریه از جمله فرودگاه‌ها، بنادر و دیگر مراکز مهم و حیاتی این کشور نه تنها نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است، بلکه بر خلاف تمامی قوانین بین‌المللی است. . هنجارها و این یک اصل انسانی است.

امیر عبداللهیان از سکوت غیر قابل قبول کشورها و جامعه جهانی، مجامع منطقه ای و بین المللی ابراز تاسف کرد و آن را مایه شرمساری خواند.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه در این گفت وگوی تلفنی با تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران بر تداوم مقاومت مردم سوریه در برابر اشغالگری و تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید و خاطرنشان کرد: این گونه اقدامات و تجاوزات عجولانه اسرائیل رژیم در منطقه ترس و ضعف نشان می دهد. رژیم اشغالگر صهیونیستی است. صهیونیست ها به دنبال برهم زدن صلح و ثبات در منطقه هستند تا وضعیت متزلزل و شکننده خود را پنهان کنند.

وزیر امور خارجه سوریه افزود: حملات اسرائیل با هدف تقویت سایر گروه های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره در سوریه بوده و البته راه به جایی نخواهد برد.

ایران در کنار سوریه خواهد بود

وی در پایان تاکید کرد که این گونه تجاوزها عزم مردم و دولت سوریه را در برابر اشغالگری و تروریسم بیشتر تقویت می کند.

  قیمت سایپا اطلس چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید