ایران در تولید پارچه ایربگ به خودکفایی رسیده است

خط تولید پارچه ایربگ خودرو روز چهارشنبه با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی رستمی مدیرعامل شستا، آیت الله خاتمی امام جمعه زنجان، محسن افشاری استاندار زنجان، مصطفی طاهری نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی و افسران استانی تایر شرکت نخ صبا در استان زنجان افتتاح شد.

ایران در تولید پارچه ایربگ به خودکفایی رسیده است

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش شستا رسانه، شرکت تایر نخ صبا، زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، با تکیه بر توان مهندسین و متخصصان داخلی و حمایت شستا، موفق به مکان یابی دانش تولید پارچه ایربگ در کشور شد.
بر اساس این گزارش روز چهارشنبه 5 بهمن ماه 92 میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی رستمی مدیرعامل شستا، آیت الله خاتمی امام جمعه در خط تولید پارچه ایربگ حضور یافتند. زنجان، محسن افشاری، استاندار زنجان و مصطفی طاهری، نماینده زنجان در مجلس و نمایندگان استان، شرکت تایر صبا را در استان زنجان افتتاح کردند.
این کارخانه با سرمایه گذاری 1500 میلیارد ریالی و اشتغال زایی برای بیش از 600 نفر ظرفیت تولید سالانه 800 تن پارچه ایربگ را دارد و با تولید حدود 4.5 میلیون متر مربع پارچه ایربگ، کشور بی نیاز از این پارچه خواهد بود. محصول پس از 50 سال واردات ..
تولید محلی پارچه های کیسه هوا باعث صرفه جویی 30 میلیون یورو در سال می شود.
آغاز ساخت پروژه فولاد کورد
طی این مراسم پروژه بند ناف فولادی شرکت نخ صبا توسط مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کلنگ زنی شد.
فاز اول این طرح با سرمایه گذاری 3300 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای بیش از 250 نفر ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن اتسل کورد را دارد.
شرکت نختیر صبا با بهره گیری از این پروژه ملی تنها شرکت خاورمیانه و همچنین یکی از معدود شرکت های تولید کننده محصولات متنوع در صنعت تقویت کننده های مختلف تایر در جهان خواهد بود. فردی بودن برای این استان زنجان بسیار مهم است.
با توجه به تغییر تکنولوژی تولید لاستیک از بایاس به شعاعی و برای هماهنگی با صنعت جهانی، اجرای این پروژه برای صنعت تایر بسیار ضروری و حیاتی بوده و این کارخانه نقش مهمی در تامین نیازهای روزافزون لاستیک دارد. صنعت تایر کشور برای مواد اولیه و فولاد نیازهای تولیدکنندگان داخلی تایر را برآورده خواهد کرد که مهمترین مزیت این پروژه است.
شایان ذکر است شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک بیستمین سال فعالیت خود را سپری می کند و در حال حاضر بزرگترین تولید کننده منسوجات ارتودنسی و پارچه های صنعتی در خاورمیانه می باشد و در حال حاضر کشورمان را در تولید لاستیک نخ خودرو به خودکفایی رسانده است.

  هنوز تعرفه پزشکی اعلام نشده است

دیدگاهتان را بنویسید