ایران به هر مزخرف اسرائیل پاسخ مستقیم خواهد داد

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت شب گذشته روز جهانی قدس وی اظهاراتی را به عنوان پایان مرحله قبلی درگیری بین مقاومت و رژیم صهیونیستی و آغاز مرحله جدیدی در این منطقه بیان کرد. سید نصرالله در آن سخنرانی معادلات جدیدی را ترسیم کرد که نشان از مرحله جدیدی از رویارویی با اشغالگران داشت.

معادلات استراتژیک سید حسن نصرالله در مرحله جدید رویارویی با اشغالگران

معادلاتی که دبیرکل حزب الله پیش از این در مقابله با دشمن صهیونیستی مطرح کرده بود، غالباً با فروپاشی رژیم اشغالگر قدس همراه با قدرت گرفتن نیروهای مقاومت در سراسر منطقه و به ویژه فلسطین مرتبط بود. علاوه بر این، آخرین معادله ای که سید حسن نصرالله در جنگ با دشمن صهیونیستی ترسیم کرد، مربوط به نبرد شمشیر قدس در اردیبهشت ماه گذشته است.

دبیرکل حزب الله در آن زمان، قدس را مساوی با جنگ منطقه ای دانست و به صهیونیست ها هشدار داد که هرگونه حمله به قدس و حرم های آن به معنای جنگ منطقه ای است.

بر این اساس، بسیاری از ناظران معتقدند یکی از عوامل تشویش و هراس صهیونیست ها از وضعیت سرزمین های اشغالی به طور عام و قدس به طور خاص، اعمال همین معادله توسط سید حسن نصرالله است; این در شرایطی است که ارتش اسرائیل حتی نمی تواند در مقابل گروه های مقاومت فلسطین بایستد و با آنها وارد جنگ دیگری شود و بنابراین اگر اسرائیل بخواهد وارد یک جنگ منطقه ای شود، در زمانی که مهم ترین حامی آن، ایالات متحده در داخل کشور درگیر است و در اوکراین نیز بحرانی وجود دارد، این رژیم نمی تواند تضمینی برای بقای خود پیدا کند.

اما معادلاتی که دبیرکل حزب الله دیشب ترسیم کرد با معادلات گذشته متفاوت بود و بر آخرین معادله خود یعنی بیت المقدس علیه جنگ منطقه ای تاکید کرد.

– معادله اول پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه است. جایی که رژیم صهیونیستی در این تجاوزات گاهی بر مواضع متعلق به جنبش مقاومت متمرکز می شود. در واقع رژیم صهیونیستی در سوریه اکنون استراتژی فرسوده ای را برای جنگ بین جنگ دنبال می کند و در جایی که قادر به وارد شدن به جنگ با حزب الله نیست و البته جرات نمی کند مستقیماً علیه ایران وارد شود، تلاش می کند. با حمله به سوریه به اهداف خود دست یابد و علیه سایر گروه های مقاومت اقدام کنید. در معادله جدید حزب الله آمده است که مقاومت در مرحله جدید رویارویی با دشمن صهیونیستی به تجاوزات این رژیم در همه جا پاسخ مستقیم خواهد داد.

  ثروتمندترین سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال کیست؟

در نتیجه بحران اقتصادی لبنان و همچنین در آستانه انتخابات پارلمانی لبنان، اشغالگران بر این باورند که حزب الله بیشتر وقت خود را در بحران های داخلی لبنان می گذراند و دیگر قصد واکنش و جنگ با اسرائیل را ندارد. اما معادله ای که سید حسن نصرالله در این زمینه انجام داد این بود که رژیم صهیونیستی باید بداند که باید در محاسبات خود تجدید نظر کند و نه ایران و نه حزب الله هرگز گزینه در دستور کار قرار دادن آن رژیم را حذف نخواهند کرد.

ایران به هر مزخرف اسرائیل پاسخ مستقیم خواهد داد

در این معادله جدید، دبیرکل حزب الله به صهیونیست ها هشدار داد که باید خود را برای مرحله جدیدی آماده کنند که در آن ایران مستقیماً به هرگونه یاوه گویی اسرائیل پاسخ دهد. در واقع منظور سید حسن نصرالله این بود که اگر مثلاً صهیونیست ها بخواهند در تجاوزات خود به سوریه، نیروهای ایرانی را هدف قرار دهند، در مرحله جدید باید از ایران در اعماق فلسطین اشغالی پاسخ بگیرند و حزب الله اسرائیل این کار را انجام دهد. مستقیما پاسخ دهید

این معادله سید حسن نصرالله به این معناست که قواعد درگیری که از ابتدای راهبرد نظامی بین جنگ های رژیم صهیونیستی در مقابل مقاومت این رژیم شکل گرفته است، اساساً تغییر کرده و معادله بازدارندگی دیگر معنا ندارد. بلکه در صورت ادامه این راهبرد بی دلیل، صهیونیست ها باید منتظر عواقبی باشند که در قالب حمله مستقیم به اهداف اسرائیل در سرزمین های اشغالی متوجه صهیونیست ها خواهد شد.

ایران به هر مزخرف اسرائیل پاسخ مستقیم خواهد داد

پیام های راهبردی از سخنرانی دبیرکل حزب الله

اما علاوه بر معادلات، پیام های آخرین اظهارات سید حسن نصرالله که در قالب چندین هشدار بزرگ به صهیونیست ها مطرح شده است را می توان به شرح زیر نیز دسته بندی کرد. در این میان، حالات چهره سیدحسن نصرالله و لحن تند وی در سخنرانی نشان می دهد که هشدارهای وی خطرناک است و البته رسانه های صهیونیستی نیز با انعکاس اظهارات حزب الله به این موضوع توجه کردند. دبیر کل.

– همانطور که گفته شد یکی از محورهای سخنرانی شب گذشته سید حسن نصرالله تغییر معادله درگیری مقاومت و دشمن صهیونیستی در استراتژی جنگ بین جنگ ها بود. سید حسن نصرالله تاکید کرد که هرگونه تجاوز اسرائیل به اهداف ایرانی در عمق سوریه یا جاهای دیگر با واکنش فوری و مستقیم ایران مواجه خواهد شد. نکته قابل توجه این است که دبیرکل حزب الله درباره اینکه آیا پاسخ ایران به حماقت رژیم صهیونیستی در زمان و مکان مناسب داده می شود یا مثلاً می توان منافع اسرائیل در کشورهای دیگر را جهت داد، چیزی نگفته است.

  بهترین ویتامین ها برای درمان بی خوابی

– سید حسن نصرالله بعداً گفت که ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس که در باتلاق عادی سازی با رژیم غاصب صهیونیستی افتاده اند هشدار داده است. ایران باش گفتنی است اظهارات سید حسن نصرالله در حالی مطرح می شود که برخی منابع رسانه ای فاش می کنند رژیم صهیونیستی به دنبال ائتلاف با سازش های عربی و تشکیل ناتوی عربی- صهیونیستی علیه ایران است.

سید حسن نصرالله به مصالحه اعراب هشدار داد

به این ترتیب دبیرکل حزب الله به رژیم‌های سازش‌کار هشدار داد که در خدمت رژیم اشغالگر، زیاده‌روی نکنند و ثانیاً بدانند که ائتلاف با این رژیم، بر خلاف آن‌چه فکر می‌کنند، برای آنها امنیت ایجاد نمی‌کند و فرضاً این کشورها هستند. دفاعی بودن سپر اسرائیل. در هر جنگ آینده باشید.

– دبیرکل حزب الله لبنان همچنین نسبت به تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در قدس و مسجدالاقصی هشدار داد و تاکید کرد: هرگونه آسیب رساندن به مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس یا تلاش برای انهدام موقت و مکانی آن به معنای خواهد بود. نابودی رژیم غاصب صهیونیستی هیچ سازش و معامله ای با صهیونیست ها بر سر قدس و مسجد الاقصی وجود ندارد.

– سید حسن نصرالله در بخشی از سخنان خود به مانوری که رژیم صهیونیستی در آینده در نزدیکی مرز لبنان برگزار می کند و نیروهای هوایی، دریایی و زمینی ارتش اسرائیل در آن شرکت خواهد کرد اشاره کرد و گفت این مانورهای اسرائیل از چه زمانی آغاز می شود. ما در بالاترین سطح آمادگی خواهیم بود و هر اشتباه و حماقت رژیم صهیونیستی پاسخ سریع و مستقیم ما را به دنبال خواهد داشت. این بدان معناست که صهیونیست ها باید بدانند که حزب الله ضمن توجه به مسائل سیاسی لبنان به ویژه در آستانه انتخابات پارلمانی، هرگز معادلات نظامی خود علیه رژیم اشغالگر را نادیده نخواهد گرفت.

– دبیرکل حزب الله همچنین از عملیات استشهادی فلسطینیان در سرزمین های اشغالی تمجید کرد و خواستار تداوم و تشدید آن شد. زمانی که این عملیات ها غیرقابل پیش بینی باشد و نیاز به اتاق عمل خاصی نداشته باشد، این یک تهدید بزرگ برای امنیت صهیونیست ها است. همانطور که سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد، این عملیات ها معادله امنیتی و اشغالگری را که رژیم صهیونیستی بر آن استوار بود، از بین برد.

  پاک کردن لکه وایتکس از روی لباس با 3 روش کاربردی!

مرحله حذف پروژه صهیونیستی از منطقه

همانطور که گفته شد مهمترین پیام و شاید معادله جدیدی که در سخنان سید حسن نصرالله به آن اشاره شد، پایان مرحله قدیمی تقابل مقاومت و رژیم صهیونیستی در منطقه است و مرحله جدید با غافلگیری در منطقه همراه خواهد بود. در قالب حملات و پاسخ مستقیم به صهیونیست ها، خود را در فلسطین اشغالی نشان می دهد و تهدیدی بزرگ برای موجودیت آن است. حتی این مرحله می تواند پایان رژیم اشغالگر و لغو پروژه صهیونیستی در منطقه باشد.

سید حسن نصرالله آگاه است که صهیونیست ها حرف به کلمه او را دنبال می کنند و کارشناسان و مراکز تحقیقاتی زیادی در حال تحلیل و تحقیق درباره اظهارات او هستند. زیرا سخنرانی اخیر حزب الله مورد توجه رسانه ها و کارشناسان صهیونیستی نیز قرار گرفت.

در همین راستا، هازی سامانتوف، تحلیلگر مسائل عربی در شبکه 13 تلویزیون اسرائیل، حسن نصرالله که از عملیات فردی فلسطینیان علیه اسرائیلی ها تمجید کرد، گفت: محافل امنیتی و نظامی اسرائیل روزهای سختی را پیش رو خواهند داشت. فلسطینی ها ممکن است حملات دیگری را در اسرائیل (سرزمین های اشغالی) انجام دهند. علاوه بر این، خنثی کردن این عملیات ها بسیار دشوار خواهد بود. حماس همچنین به تشویق فلسطینی ها برای انجام عملیات های شهادت طلبانه در هفته های آینده ادامه خواهد داد که چالش بزرگی برای نهادهای امنیتی و ارتش اسرائیل است.

روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نیز به نقل از برخی سخنان سید حسن نصرالله نوشت: ایران به کشورهای امضاکننده توافقنامه صلح با اسرائیل اطلاع داده است که هرگونه اقدام علیه تهران از خاک آنها با واکنش شدیدتر ایران مواجه خواهد شد. و این پیام هشدار دهنده برای اسرائیل ارسال شده است.

صهیونیست ها می دانند که سخنان سید حسن نصرالله همیشه جدید و به موقع است و پیام های زیادی دارد. سخنرانی شب گذشته سیدحسن نصرالله، هرچند نه چندان طولانی، پیام ها و معادلات جدیدی داشت که نوید مرحله خطرناکی را برای صهیونیست ها می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید