ایده های لوکس قطر برای جام جهانی 2022

قطر برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2022 درهای خود را به روی جهان گشوده است، در 92 سال گذشته این مسابقات، اولین جامی است که در خاورمیانه و در یک کشور کوچک عربی برگزار می شود و قطر را خلاق کرده است.

پس از سال ها آماده سازی (12 سال)، در مجموع 8 استادیوم فوتبال در کشور ساخته شده و تقریبا 90000 اتاق در دسترس عموم قرار خواهد گرفت، اما تخمین زده می شود که 1.2 میلیون بازدید کننده، تقریبا نیمی از جمعیت کشور به این کشور سفر کنند. قطر برای 28 – مسابقات روزانه در نوامبر و دسامبر.

ورزشگاه آلبای

ورزشگاه آلبای

یکی از ایده های محلی این مسابقه، ورزشگاه آل البیت است که با الهام از چادرهای سنتی عشایری با ظرفیت 60 هزار نفر طراحی شده است. این ورزشگاه در شهر شمالی الخور ساخته شده است که به غواصی و صید مروارید معروف است. طراحی این استادیوم بازتابی از گذشته و حال قطر و بازتاب فرهنگ، سنت ها و تاریخ این شهر است. پس از پایان مسابقات، بخش هایی از ورزشگاه برای توسعه این ورزش به کشورهای در حال توسعه اهدا می شود.

اقامتگاه عشایری در دوحه

اقامتگاه عشایری در دوحه

نکته جالب و سنتی دیگر اسکان مسافران جام جهانی و استفاده از چادرهای عشایری یا بدوی است. برگزارکنندگان این بازی اعلام کردند که 1000 چادر به سبک بادیه نشینان در بیابان برپا خواهد شد. عمر الجابر، مدیر اقامت این مسابقات، گفت که این چادرها در صحرای اطراف دوحه، پایتخت قطر برپا شده اند تا به بازدیدکنندگان طعم واقعی کمپینگ قطری را بچشند.

چادرهای محلی و سنتی محل سکونت علاقمندان به فوتبال است

چادرهای محلی و سنتی محل سکونت علاقمندان به فوتبال است

این اقامتگاه ها در حال حاضر قیمتی بیش از 200 دلار در هر شب دارند و یکی از ارزان ترین اقامتگاه ها هستند. الجابر گفت که گردشگران به مولدهای آب جاری و برق در چادرها دسترسی خواهند داشت، اما تهویه مطبوع نخواهند داشت.

  گیاهی که کم خونی را از بین می برد

با شروع مسابقات در پایان پاییز امسال هوا نسبتا معتدل خواهد بود و میانگین دمای هوا 29 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. حدود 20 درصد از ساخت و سازها چادرهای لوکس با امکانات رفاهی بیشتر خواهد بود.

چادرهای محلی و سنتی محل سکونت علاقمندان به فوتبال است

برای اقامت در خارج از هتل، دو کشتی تفریحی نیز در بندر دوحه لنگر انداخته اند که حداقل 69000 اتاق را ارائه می دهند. این دو اقامتگاه ساحلی و مجلل عمدتاً توسط بزرگترین اپراتور هتل در اروپا مدیریت خواهند شد.

آپارتمان های دو خوابه در حومه دوحه در حال حاضر برای هر شب 390 دلار و یک آپارتمان قایق بادبانی با قیمت 1650 دلار در هر شب رزرو می شود که رقم بالایی است.

کشتی های مسافرتی مسکونی

کشتی های مسافرتی مسکونی

با این حال، بسیاری از بازدیدکنندگان یک شب نخواهند خوابید، زیرا قطر از خطوط هوایی منطقه دعوت کرده است تا بیش از 180 پرواز شاتل در روز انجام دهند و به طرفداران اجازه می دهد تا از شهرها و مقاصد گردشگری در منطقه دیدن کنند. این امر باعث کاهش فشار مسکن بر این کشور خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید