ایجاد قوانین جدید؛ رانندگان باید با مسافران صحبت کنند!

به نظر می رسد اسنپ قانون جدیدی را برای رانندگان وضع کرده است که بر اساس آن اگر مسافر بخواهد صحبت کند اما راننده تمایلی به صحبت نداشته باشد، مسافر می تواند امتیاز کمتری به راننده بدهد. این کاهش امتیاز منجر به ارائه سفرهای کمتر به راننده و در نهایت مسدود شدن حساب راننده می شود.

تعدادی از رانندگان ادعا می کنند که حتی اگر قوانین اسنپ به طور کامل رعایت شود، باز هم امتیاز آنها کسر خواهد شد. اما چه دلیلی غیر از رعایت نکردن قوانین می تواند باعث کسر شود؟

موضوع صحبت با مسافران در سایت باشگاه اسنپ رانندگان به صراحت ذکر شده و عده کمی به آن توجه دارند. اسنیپ توضیح می دهد که اگر مسافر می خواهد صحبت کند، راننده باید او را همراهی کند، در غیر این صورت باید از صحبت کردن اجتناب کند.

آیا امتناع از صحبت منجر به مسدود شدن راننده می شود؟

برخی از رانندگان این تاکسی اینترنتی می گویند که دلیل قطعی حساب خود را نمی دانند. آنها حتی در هنگام تماس برای پشتیبانی پاسخ قطعی دریافت نمی کنند.

اسنپ ​​نیز مانند هر سرویس دیگری قوانینی دارد که کاربران ممکن است از آن بی اطلاع باشند. واضح است که صحبت کردن یا صحبت نکردن با مسافران یکی از این قوانین است.

قوانین در وب سایت رسمی اسنپ

به نظر می رسد یکی از دلایل مسدود شدن حساب رانندگان، خودداری از صحبت با مسافران اسنپ باشد. که امتیاز راننده را می گیرد و در نهایت منجر به مسدود شدن حساب آنها می شود.

  آخرین اخبار از ضبط سریال پلیسی «شهباز»

یکی از رانندگان اسنپ به تجارت نیوز گفت: من تمام قوانین اسنپ را به شدت رعایت می کنم، اما بعد از مدتی متوجه شدم که حتی اگر قوانین را رعایت کنم، نتیجه کارم کاهش می یابد.

وی ادامه می دهد: وقتی دوباره قوانین را خواندم متوجه شدم که اگر با مسافر صحبت نکنم، نتیجه در حسابم کم می شود. “چرا راننده باید با مسافر صحبت کند؟”

راننده می گوید: به دلیل افزایش هزینه ها و تورم بالا، اسنپ را به عنوان شغل دوم انتخاب کردم. به دلیل خستگی با مسافران صحبت نمی کنم. اما این امتیازات را از من گرفت و تعداد سفرهایی را که اسنیپ به من پیشنهاد داد کاهش داد.

این را واسطه هایی که رانندگان اسنپ را در خیابان ها ثبت نام می کنند نیز تایید کردند. به نظر می رسد امتناع از پاسخگویی به مسافر و صحبت با او نیز می تواند منجر به برداشت امتیاز از آنها و مسدود شدن حساب رانندگان شود. زیرا طبق قوانین اسنپ مسافران بیشترین حقوق را دارند.

اما برای اینکه هم برای مسافران و هم برای رانندگان این ناوگان مشکلی پیش نیاید، شاید بهتر باشد برای هر دو سرنشین این تاکسی آنلاین قوانینی در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید