ایالات متحده بیش از 90 درصد از پناهجویان افغان را رد می کند

شبکه خبری سی بی اس با استناد به اسناد USCIS آمریکا بر اساس گزارش ها، این کشور از جولای 2021 بیش از 46000 درخواست پناهندگی از افغان ها دریافت کرده است و بسیاری از آنها هنوز در حال بررسی هستند.

به گفته مقامات آمریکایی، در مجموع 4246 درخواست تا ابتدای ماه جاری (ژوئن) بررسی شده است که از این تعداد 297 درخواست پذیرفته شده است.

این گزارش نشان می دهد که اگرچه ایالات متحده بیش از 70000 افغان دارد که در جنگ شرکت می کنند طالبان این کمک کرد، تقاضای بیش از 90 درصد از افرادی که قصد ورود به کشور را به عنوان یک مکانیسم بشردوستانه مشروط دارند، برآورده کرد.

در بیانیه دیده بان حقوق بشر آمده است: «این وضعیت به ویژه برای زنان و کودکان، که 80 درصد از مهاجران جدید افغان را تشکیل می دهند، ویرانگر است، زیرا آنها با خطرات حفاظتی فزاینده ای مانند جدایی خانواده، استرس، استثمار و خشونت مبتنی بر جنسیت مواجه هستند. “

دولت ایالات متحده از معیارهای سخت گیرانه تری برای تصمیم گیری در مورد درخواست های آزادی مشروط برای افغان هایی که تابستان گذشته از عملیات تخلیه ایالات متحده فرار کرده اند استفاده کرده است، که باعث شد گروه های پناهجو از دولت ایالات متحده حمایت کنند. متهم به پذیرش پناهجویان.

وزارت امنیت داخلی گفته است که افغان ها در «شرایط بسیار محدود» از حق آزادی مشروط برخوردار هستند. این حق شامل وابستگان نزدیک شهروندان یا مقیم ایالات متحده، کارمندان سابق سفارت ایالات متحده در کابل، برخی از متقاضیان مهاجرت ویژه، وابستگان نزدیکی که سال گذشته به ایالات متحده نقل مکان کرده‌اند و افراد دارای جراحات جدی و هدفمند می‌شود.

  پشت بام در تهران; چند متر؟

سی‌بی‌اس نوشت: «بدیهی است که یکی از دلایلی که اکثر پرونده‌های آزادی مشروط در افغانستان بررسی نمی‌شوند این است که اداره شهروندی و شهروندی ایالات متحده سالانه تنها 2000 درخواست را بررسی می‌کند، نه ده‌ها هزار.

ایالات متحده بیش از 90 درصد از پناهجویان افغان را رد می کند

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به سیاست های تبعیض آمیز آمریکا در پذیرش پناهجویان اشاره کرد و نوشت: دولت بایدن دو ماه پس از عملیات نظامی ویژه روسیه در روسیه، برنامه ای به نام «وحدت برای اوکراین» راه اندازی کرد که به شهروندان آمریکایی اجازه می دهد. به آوارگان جنگ کمک کنید تا به آمریکا بیایند.

وی افزود: برخلاف اکثر برنامه های مهاجرتی در ایالات متحده، که رسیدگی به آنها ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد، گزارش شده است که پرونده های اوکراینی برای هفته ها یا حتی روزها به صورت الکترونیکی پردازش می شوند. به گفته اداره مهاجرت و شهروندی ایالات متحده، در کمتر از سه ماه، 37000 اوکراینی اجازه سفر به ایالات متحده را پیدا کرده اند و 11000 نفر نیز وارد این کشور شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید