اگر کپک بخورید برای بدنتان چه اتفاقی می افتد؟!

420575 848 خبر مرکزی

همه ما می دانیم که کپک برای سلامتی ما مضر است و از خوردن غذاهای کپک زده اجتناب می کنیم.

اما چرا کپک واقعا برای بدن مضر است؟

آیا خوردن کپک شما را بیمار می کند؟

فرض کنید وقتی می بینیم شیرینی مورد علاقه مان که نیمی از آن را خوردیم کپک زده است از صبحانه لذت می بریم. البته باید از خوردن آن خودداری کنیم; اما در مورد مقدار کپکی که ناخودآگاه خوردیم و اکنون در بدن ما وجود دارد، چطور؟

نترسید

اکثر افراد سالم می توانند به طور تصادفی مقداری کپک را به طور غیر ارادی بخورند. آنها هیچ مشکل سلامتی نداشتند و اتفاق بدی برای آنها نیفتاد. با این حال، سلامت شما به سیستم ایمنی بدن و نوع کپکی که می خورید بستگی دارد.

قالب چیست؟

کپک ها قارچ های میکروسکوپی هستند که می توانند روی چوب، کاغذ، فرش، مواد غذایی و مصالح ساختمانی مانند عایق رشد کنند. همه کپک ها برای رشد به آب یا رطوبت نیاز دارند.

کپک می تواند هر جا که رطوبت و اکسیژن وجود داشته باشد رشد کند. بیش از 300000 گونه قارچ وجود دارد و هر کدام کپک مخصوص به خود را تولید می کنند.

بر خلاف باکتری ها، کپک ها ساختارهای سلولی زیادی دارند و برای دیدن آنها به میکروسکوپ نیاز دارند. کپک ها مانند الیاف ریشه هستند که به عمق غذا نفوذ می کنند.

کپک ها مانند قاصدک ها در هوا حرکت می کنند و غذا و سایر اشیاء را آلوده می کنند. فرم ها تجزیه کننده های طبیعی هستند. اگر میوه کپک زده باشید، در نهایت تجزیه می شود.

  با چای آیورودا با ناراحتی معده خداحافظی کنید

اگر به طور تصادفی کپک بخورید، این موارد در بدن شما اتفاق می افتد

کپک در محیط های گرم و مرطوب رشد می کند، اما این بدان معنا نیست که نمی تواند در یخچال شما رشد کند. کپک ها بسیار هوشمند هستند و بیشترین تحمل را در برابر مواد نگهدارنده مانند نمک و شکر دارند.

انواع قالب های خوب و بد

همه شکل ها بد نیستند. در واقع، برخی از آنها می توانند بسیار مفید باشند. پنی سیلین، یک آنتی بیوتیک نجات بخش، از قالب پنی سیلین تولید می شود. برخی از پنیرهای خاص حتی از قالب تهیه می شوند و با قیمت های بالایی به فروش می رسند.

واکنش های آلرژیک به کپک

برخی افراد به کپک آلرژی دارند. کپک می تواند باعث استفراغ، اسهال یا سردرد شود. لکه های کپک پنهان می توانند در تمام قسمت های خانه کمین کنند و شما را بیمار کنند. اگر سابقه بیماری هایی دارید که سیستم ایمنی شما را تضعیف می کند، کپک می تواند سلامت شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.

برخی کپک ها مواد سمی تولید می کنند

چندین کپک مایکوتوکسین یا سمومی تولید می کنند که می توانند شما را بسیار بیمار کنند. به عنوان مثال، کپک های تولید شده توسط باکتری آسپرژیلوس می تواند باعث آفلاتوکسیموز شود که یک نوع خطرناک کپک است و می تواند منجر به مسمومیت حاد یا آسیب شدید کبدی شود.

این نوع کپک در دانه های دانه های روغنی مانند بادام زمینی، آفتابگردان و پنبه دانه، ادویه جات ترشی جات، ترشیجات و آجیل پنهان می شود. این مایکوتوکسین ها در حیوانات باعث سرطان می شوند و در انسان می توانند باعث سرطان کبد شوند.

  پروانه Full Zone نشان داده شد.

نحوه برخورد با غذاهای کپک زده

ما معمولا وسوسه می شویم قسمت کپک زده را برداریم و از بقیه غذا استفاده کنیم. اما باید بدانیم کپک خوردن ارزش ریسک ندارد و باید غذاهای کپک زده را دور بریزیم. علاوه بر خطر بیماری، غذاهای کپک زده خوشمزه نیستند. بیشتر قالب های روی غذا نرم هستند و طعمی شبیه کثیفی یا گرد و غبار دارند.

نکته: هرگز بوی کپک نزنید تا مطمئن شوید کپک زده است. بوییدن آن می تواند باعث مشکلات تنفسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید