اگر بیمه شخص ثالث را کاهش دهم چه؟

با توجه به اینکه دریافت بیمه شخص ثالث موتور به منظور حفظ منافع راننده در برابر حوادثی که منجر به خسارات مالی و جانی می شود اجباری است. در نتیجه مفقود شدن یا نبود بیمه شخص ثالث خودرو می تواند بسیار نگران کننده باشد و بیمه شده را با مشکلات زیادی مواجه کند.

با توجه به مشکلات عدیده ای که ممکن است در صورت از دست دادن بیمه نامه شخص ثالث به وجود بیاید، باید در نگهداری بیمه نامه خود بسیار دقت کنید. اما در صورت مفقود شدن آن بیمه نامه، امکان اخذ گواهی مفقودی و دریافت خدمات و خسارت از شرکت بیمه برای فرد وجود خواهد داشت که در این گزارش به آن پرداخته خواهد شد.

قبل از ارائه راه حل، بیایید مشکلات احتمالی را که ممکن است برای کسانی که بیمه شخص ثالث خود را از دست داده اند، بررسی کنیم تا بتوانیم در حفاظت از اسناد و بیمه نامه خود دقت بیشتری داشته باشیم.

در صورتی که خودروی بیمه شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی یا نیروهای گشت در جاده متوقف شود و از شما بیمه شخص ثالث خواسته شود، عدم ارائه بیمه نامه به شخص ثالث منجر به توقیف خودرو و جابجایی پارکینگ می شود. همچنین در صورت بروز تصادف شدید، مراجع ذیربط در محل حضور یافته و سپس خودروهای حاضر در حادثه را توقیف می کنند که برای خروج وسیله نقلیه شما از پارکینگ، بیمه شخص ثالث اجباری الزامی است.

از طرفی در صورت مفقود شدن بیمه نامه، احتمال سوء استفاده از آن وجود دارد که می تواند منجر به پرداخت غرامت متقلبانه شود. در گذشته در صورت مفقود شدن بیمه نامه بیمه شده به هر دلیلی امکان صدور المثنی وجود داشت. اما در حال حاضر فقط گواهی مفقودی قابل دریافت است و با صدور این گواهی می توان کلیه خدماتی را که با بیمه نامه توسط شرکت بیمه دریافت شده است دریافت کرد.

  این نوزاد در هلیکوپتر به دنیا آمد + عکس

بیمه شده برای دریافت گواهی نامه بیمه شخص ثالث مفقود شده ابتدا باید با شورای حل اختلاف یا پلیس راهور تماس گرفته و نامه هایی مبنی بر مفقود شدن بیمه نامه شخص ثالث برای تایید این مشکل دریافت کند. وی سپس این نامه را به همراه مدارک هویتی و خودرو برای شرکت بیمه ارسال کرد تا طی بررسی شرایط و در صورت تایید مدارک توسط بیمه، گواهی بیمه مفقودی به فرد ابلاغ شود.

اگر نام شرکت بیمه خود را فراموش کرده اید به سایت بیمه مرکزی مراجعه کرده و اطلاعات خود را وارد کنید تا از طریق آن استعلام بگیرید. در نتیجه نام شرکت بیمه شما مشخص خواهد شد.

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید