اژه ای دستور می دهد تا جلسات دادگاه ضبط شود

“نعمت احمدی” وکیل دادگستری در مصاحبه با خبرنگار سیاسی برنا درباره وضعیت قوه قضائیه در کشور گفت: سیستم قضایی ما از بیماری رنج می برد و این اعتراف است ، به این معنی که قضات تصور می کنند که اگر در پرونده اعتراف وجود داشته باشد ، کامل است ، بنابراین همه به دنبال اعتراف هستند و متأسفانه کارکنان دادگاه متخصص نیستند.

او اضافه کرد: کارکنان در قوه قضائیه در سراسر جهان کار می کنند و باید به دانش قضایی تسلط داشته باشند. ایران مردم به دلیل نداشتن مهارت و تجربه قضایی ، به دنبال شناسایی هستند.

احمدی تاکید کرد: تقریباً در هر کشوری ، پرونده منجر به اتهام در دادستانی می شود و حکمی صادر می شود و دادگاه برای متهمی که حکم آنها صادر شده است مجازات می کند. تقریباً صد درصد پرونده های ایران که در دادسرا مختومه شده اند به همان کیفیت مقام مرکزی و اعتراف مرکزی خاتمه یافته است. دادگاه او می ماند و همه روزنامه ها می گویند دلیل ادامه بازجویی های فنی است.

این وکیل دادگستری ادامه داد: نتیجه این محاکمه این است که تعداد پرونده های جنایی ما زیاد است و تعداد زیادی زندانی داریم.

احمدی توضیح داد: ما حقوق ما با این موضوع ارتباط داریم ، اما آنها آن را اعمال نمی کنند ، دو روش تحقیق در دادسرا وجود دارد. یکی دفاعی و دیگری دفاعی. منظور از متهم این است که قاضی ، دادستان ، وکیل و متهم دور هم نشسته و به دنبال شواهد می گردند و دفاع متهم از روز اول دستگیر و به سرویس اطلاعاتی و افسران تحویل داده می شود. تا زمانی که از شر این سیستم قدیمی و دوره قاجار خلاص نشویم و وکیل ملزم به حضور در پرونده خود نباشد و تحقیقات در حضور وکیل انجام شده و ضبط شود به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید. آقای اژه ای بهتر از هر کس می داند که چگونه پرونده ها توسط افسران رسیدگی می شود و پرونده توسط افسران بسته می شود و هیچکس به اندازه او نمی داند.

  آمار فوت شدگان از تاج امروز 14/03/15

این وکیل دادگستری افزود: من یکی از اولین کسانی هستم که آقای اژه ای رئیس جمهور شد قضایی آنها مرا پذیرفتند ، از دفترشان با من تماس گرفتند و نظرشان را جویا شدند. زندان یک نگهبان رفت و مقابل آنها نشست و بدون حضور افسر با آنها صحبت کرد.

وی نتیجه گرفت: این هفته هیئت داوران دماوند آنها به زندان رفتند و افراد را آزاد کردند ، برخی از کارها در دریای اژه تا به امروز منحصر به فرد است و در شرایطی است که هیچ کس فکر نمی کرد این کار به این خوبی انجام شود. در روزی که اعلام شد آقای اژه ای می خواهد رئیس قوه قضائیه باشد ، بسیاری از مردم شکایت کردند. من می گویم که خواستن یک چیز است و انجام و انجام کار یک چیز دیگر. وقتی قرار است از مداخله نیروی انتظامی جلوگیری شود ، بهترین اقدام این است که به دریای اژه دستور دهید جلسه بازجویی را لغو کرده و مانند سایر نقاط جهان ، آن را ثبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید