اپوزیسیون ایران مذاکرات در وین را ترک کرد

وال استریت ژورنال گزارش داد که برخی از اعضای تیم آمریکایی پس از اصرار بر رویکرد سخت‌گیرانه‌تر در مذاکرات تحریم‌ها علیه ایران، تیم را ترک کرده یا از مذاکرات خارج شدند.

روزنامه وال استریت ژورنال صبح سه شنبه گزارش داد که چند تن دیگر از اعضای تیم مذاکره کننده آمریکا مذاکرات در وین را ترک کردند و به دلیل اختلاف نظر با مواضع رابرت مالی، رئیسش در قبال ایران، به واشنگتن بازگشتند.

وال استریت ژورنال به نقل از افراد آشنا به مذاکرات وین می نویسد: «در حالی که مذاکرات احیای برجام با ایران به نقطه حساسی می رسد، تیم مذاکره کننده آمریکا بر سر این که آیا با تهران تشدید شود و چه زمانی از مذاکرات خارج شود، اختلاف نظر دارد.

بر اساس این گزارش، برخی از اعضای تیم آمریکا پس از اصرار برای رویکرد سخت‌گیرانه‌تر به مذاکرات برای لغو تحریم‌ها، تیم را ترک کردند یا از مذاکرات خارج شدند.

بر اساس گزارش بی بی سی، ریچارد نیووی یکی از سه نفری بود که گزارش دادیم چند روز قبل از مذاکرات به دلیل اختلاف نظر در مورد نحوه انجام مذاکرات عقب نشینی کردند، اگرچه یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه گفت که وزارت خارجه گفت که تنها دو نفر بودند، اما ما می دانیم که آقای نئوو از ابتدای دسامبر در وین نبوده است.

وال استریت ژورنال گزارش داد که اطلاعاتی دریافت کرده است که نشان می‌دهد در تعدادی از موضوعات در تیم آمریکا اختلاف نظر وجود دارد، از جمله «آیا باید مذاکرات را در اوایل دسامبر پس از بازگشت تیم جدید ایران به وین و پس گرفتن امتیازات قبلی ایران متوقف کنیم؟» این نشان می‌دهد که چقدر دشوار است. تحریم است.»

  نماز عید قربان اهل سنت در تهران

در این نشریه همچنین آمده است:[آمریکایی‌ها]آنها در سال گذشته در مورد اینکه آیا ایران را برای محکوم کردن ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال گذشته تحت فشار قرار دهند و اینکه واقعاً چه زمانی امکان بازگرداندن وقفه 12 ماهه وجود دارد، اختلاف نظر داشتند.

او گفت: اینها همه اختلافات در تیم مالی نیست.[این اختلافات]این یک شکاف بزرگ در تیم آمریکا ایجاد کرد. برخی از تصمیمات سیاسی که برخی از مردم از آن راضی نبودند، پس از بحث و گفتگو در سطوح عالی دولت اتخاذ شد.

دیدگاهتان را بنویسید