اولین حفر چاه نفت در آمریکا چه کسی بود؟

ادوین لورانتین دریک، معروف به سرهنگ دریک، یک تاجر آمریکایی و اولین فردی در کشور بود که یک چاه نفت حفر کرد.

او در 29 مارس 1819 در گرین ویل نیویورک به دنیا آمد و در مزرعه خانوادگی خود در نزدیکی نیویورک و کسلتون بزرگ شد، اما در سن 19 سالگی خانه را ترک کرد و در راه آهن کار کرد.

او در سال 1846 با فیلنا آدامز ازدواج کرد، اما او در سال 1854 با تولد دومین فرزندشان درگذشت و سه سال بعد دریک با لورا داد ازدواج کرد. در سال 1858 با خانواده اش به پنسیلوانیا نقل مکان کرد.

روغن سنکا

اگرچه نفت از قبل شناخته شده بود، اما بازار قابل توجهی برای آن وجود نداشت. ساموئل مارتین قاهره به عنوان اولین کسی که یک پالایشگاه نفت را در پیتسبورگ، ایالات متحده راه اندازی کرد، شناخته شد. کسی که توانست از نفت خام روغن چراغ (نفت سفید) بگیرد.

نفت سنکا، که در اصل شرکت نفت راک پنسیلوانیا بود، توسط جورج بیسل و جاناتان ایولز تأسیس شد که هر دو گزارش‌هایی مبنی بر جمع‌آوری نفت از چاهی در پنسیلوانیا شنیدند. روغنی که به عنوان سوخت لامپ مناسب بود.

تا آن زمان از روغن نهنگ در چراغ ها استفاده می شد. آن دو بعداً به ارزش اقتصادی نفت پی بردند. به دلیل اختلاف بین Basil و Evolt و سایر سهامداران، این شرکت در سال 1858 به Seneca Oil تبدیل شد و در آن زمان بخشی از سهام خود را خریداری کرد.

سپس به او پیشنهاد کار در شرکت داده شد و به ازای 1000 دلار در سال برای اکتشاف نفت استخدام شد و در بهار 1858 این مأموریت را دریافت کرد. اگرچه دریک تجربه نظامی نداشت، رئیس شرکت او را سرهنگ خطاب کرد تا مردم محلی را تحت تأثیر قرار دهد.

  افزایش دمای هوا از فردا در برخی مناطق کشور

دریک تصمیم گرفت با استفاده از یک موتور بخار برای تامین انرژی مته خود، چاه های نمک حفاری کند. سرانجام در سال 1859 چاهی به عمق 21 متر در مزرعه ای در شمال غربی پنسیلوانیا حفر کرد.

او بعداً یک شرکت تولید و بازاریابی نفت راه اندازی کرد، اما شکست خورد و نتوانست روش حفاری خود را ثبت کند. او در 9 نوامبر 1880 درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید