اوباما خسارات ناشی از جنگ در اوکراین را پیش بینی می کند

اوباما او گفت: «این اتفاق در مجلس دموکرات در کپنهاگ رخ داد جنگ هنوز تمام نشده. هزینه های انسانی همچنان افزایش خواهد یافت.

رئیس جمهور سابق آمریکا بر این موضوع تاکید کرد اوکراین باید تا پایان این جنگ قوی بماند.

اوباما گفت: ما همچنین شاهد مقاومت قهرمانانه مردم اوکراین در برابر تجاوز روسیه هستیم. آنها نه تنها برای دفاع از حاکمیت خود، بلکه برای دفاع از هویت دموکراتیک خود متحد شده اند و بسیاری از کشورهای جهان را در ارزش های استقلال و کرامت انسانی متحد کرده اند.

اوباما با ادعای اینکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نتوانسته است به اهداف خود دست یابد، خاطرنشان کرد که آنچه پوتین در اوکراین انجام می دهد یک رویداد جداگانه نیست و از شباهت هایی بین آنچه در روسیه می گذرد و آنچه در داخل ایالات متحده اتفاق می افتد صحبت کرد.

او گفت: «ما شاهد عقب نشینی دموکراسی در هر قاره هستیم. بنابراین، اگر می خواهیم دموکراسی شکوفا شود، باید برای آن مبارزه کنیم، آن را پرورش دهیم و اهمیت آن را در بهبود زندگی مردم عادی نشان دهیم.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با انتقاد از بی تفاوتی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو، سه روز بعد و سه روز بعد، در روز پنجشنبه 24 فوریه 1400، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت. او را “عملیات ویژه” علیه اوکراین خواند و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد.

اوباما خسارات ناشی از جنگ در اوکراین را پیش بینی می کند

جنگ در اوکراین وارد چهارمین ماه خود شد و واکنش ها به تهاجم روسیه، ارسال تسلیحات به اوکراین و پیامدهای جدید سیاسی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی همچنان ادامه دارد.

  «سرکش» نبردی سخت برای حداقل های زندگی را روایت می کند!

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هشدار داد که جنگ در اوکراین ممکن است به یک جنگ فرسایشی تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید