اهمیت صبحانه برای دانش آموزان

خبر مرکزی- کمتر از یک هفته تا آغاز سال تحصیلی جدید باقی مانده است و دانش آموزان پس از مدت ها و پس از روزهای سخت شیوع کرونا دوباره راهی مدرسه می شوند. برای داشتن یک روز پر انرژی و با راندمان بالا، یکی از مهم ترین موارد، خوردن صبحانه است.

متأسفانه بسیاری از خانواده ها به دلایل مختلف صبحانه را حذف می کنند، زیرا نمی دانند که این وعده غذایی می تواند انرژی مورد نیاز شما را برای کل روز تامین کند. وقتی انسان صبح را با صبحانه شروع می کند، احساس سرزندگی بیشتری می کند، بنابراین انرژی بیشتری برای حرکت و فعالیت فکری و بدنی دارد.

به گفته متخصصان، صبحانه کامل قند خون را حداقل تا ده ساعت در حد نرمال نگه می دارد و نوسان نخواهد داشت.

به گزارش خبر مرکزی، صبحانه کامل شامل نان سبوس دار، شیر و میوه است که اشتهای فرد را در طول روز کنترل می کند، بنابراین باعث کاهش وزن در افراد می شود و همچنین از بروز بیماری هایی مانند دیابت که یکی از بیماری های دیابت است جلوگیری می کند. مشکلات دنیای مدرن به ویژه برای دانش آموزان، دانش آموزانی است که فعالیت بدنی و تحرک لازم را ندارند.

اهمیت صبحانه برای دانش آموزان

تاثیر صبحانه بر دانش آموزان

یکی از اشتباهات و کارهای بسیار اشتباهی که برخی از والدین انجام می دهند این است که در ابتدای روز به فرزند خود پول می دهند تا در مسیر مدرسه برای خود کیک و شیرینی تهیه کند، موادی که جوابگوی نیازهای روزانه نیست. دانش آموز نوجوان

  قتل در حضور مردم

تحقیقات نشان می دهد دانش آموزانی که صبحانه کامل می خورند تمرکز بیشتری روی درس خواندن دارند و با انرژی بیشتری در کلاس حاضر می شوند.

نکته دیگری که در تحقیقات بسیار مورد توجه قرار می گیرد این است که صبحانه تاثیر بسزایی بر خلق و خوی دانش آموزان و رفتار بهتر آنها با همسالان خود دارد.

اهمیت صبحانه برای دانش آموزان

چرا دانش آموزان برای صبحانه اشتها ندارند؟

بسیاری از افراد به خصوص کودکان در ابتدای روز اشتهای زیادی برای خوردن صبحانه ندارند و پس از بیدار شدن از خواب از خوردن آن امتناع می کنند. اگر فرزندتان از این دسته است، باید شرایطی را برای خواب زودهنگام برای او فراهم کنید.

فردی که زودتر به خواب می رود مطمئناً می تواند صبح زودتر و با انرژی بیشتری از خواب بیدار شود. البته به یاد داشته باشید که نباید اجازه دهید کودک تا آخرین لحظه بخوابد. او را زود بیدار کنید تا زمان کافی برای آماده شدن داشته باشد.


بیشتر بخوانید: خاص ترین مغز برای کودکان


با هم ورزش کنید

یک گزینه خوب برای همه اعضای خانواده این است که صبح زود از خواب بیدار شوند و یک آهنگ بگذارند، پرده ها را ببندند و چند دقیقه با هم استراحت کنند. به این ترتیب احساس نزدیکی به یکدیگر خواهید کرد و سرحال خواهید شد و آماده می شوید تا یک صبحانه عالی بخورید و روز خوبی را شروع کنید.

اهمیت صبحانه برای دانش آموزان

تنوع روی میز صبحانه

بعد از تمرین، همه می توانید به یکدیگر کمک کنید تا میز صبحانه را بچینید. پیشنهاد ما این است که برنامه فردا و آنچه را که برای صبحانه شب قبل می خواهید آماده کنید، شاید حتی مقداری از آن را با هم بپزید. به این ترتیب همه به خصوص بچه ها در کارهای خانه و تهیه صبحانه شرکت می کنند، باری بر دوش یک نفر نیست و بچه ها را هم به خوردن صبحانه تشویق می کنند.

  قذافی زنده است!

نظر همدیگر را بپرسید و فقط به کره و پنیر بسنده نکنید، با کمی فکر و تحقیق می توانید یک صبحانه خوب بخورید که هم متنوع باشد و هم انرژی لازم را برای بقیه روز به شما بدهد. این کار می تواند یکی از برنامه ها و روتین های زندگی شما باشد، چیزی که بچه ها همیشه به آن اشتیاق دارند.

اهمیت صبحانه برای دانش آموزان

دارم نقشه میکشم

در خانواده ای که به غذای سالم و خانگی اهمیت می دهد، خانواده سالم تر و پرانرژی تر است. در چنین خانواده ای همه اعضای خانواده به ویژه فرزندان به این مشکل علاقه مند هستند و برای آن تلاش زیادی می کنند.

یکی از کارهایی که می توانید در این راستا انجام دهید این است که یک برنامه غذایی هفتگی داشته باشید، به این ترتیب لازم نیست مدام به این فکر کنید که در یک روز خاص چه غذایی باید تهیه کنید. داشتن یک برنامه ذهن شما را از آنچه که باید انجام دهید آزاد می کند زیرا می دانید چه کاری قرار است انجام دهید، بنابراین در ابتدای هفته می توانید خریدهایی را که باید انجام دهید تا پایان هفته انجام دهید و نگران آن نباشید. به این ترتیب زمان کافی برای کارهای دیگر خواهید داشت.

2022-09-22 07:47:02

دیدگاهتان را بنویسید