انکر تکست چیست و چقدر در سئو اهمیت دارد؟

انکر تکست یکی از مهم ترین عوامل بهینه سازی وب سایت است و نقش مهمی در سئو سایت دارد. اگر بتوانید از انکر تکست به درستی استفاده کنید، می توانید هر سایتی را که دارید در موتور جستجوی گوگل رتبه بندی کنید. مهم نیست طراحی سایت شبکه دات نت مهم نیست که چه کاری انجام می دهید یا چگونه وب سایت خود را برنامه ریزی می کنید، anchor texts به شما کمک می کند تا سایت خود را بهینه کنید.

در این قسمت سعی می کنیم شما را با این مفهوم آشنا کنیم و به شما بگوییم انکر تکست چیست و چقدر در سئو سایت ها اهمیت دارد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید سایت خود را با اطلاعات موجود در این مقاله بهینه کنید.

اگر سایت قدیمی دارید که رتبه بندی گوگل را ندارد یا قصد راه اندازی سایت جدیدی برای کسب و کار خود دارید، کافیست به وب سایت رسمی دیجی تک مراجعه کنید تا از خدمات آن مانند طراحی سایت، تولید محتوا، برنامه نویسی، سئو و بهینه سازی سایت بهره مند شوید. . بلند شو برای اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی مراجعه کنید https://digitechseo.com/store-site-designمبرگشت.

انکر تکست چیست؟

عبارت anchor text که از کلمه انگلیسی anchor text گرفته شده است یکی از مهم ترین عوامل در رتبه بندی یک وب سایت می باشد. کارشناسان و کارشناسان سئو به کاربران توصیه می کنند به این فاکتور بسیار مهم توجه کنند. در واقع علائم و کلماتی که در متن های سایت با متن های دیگر همراه هستند را انکر تکست می گویند.

  آزمون ورودی؛ سرطان سیستم آموزشی!

به عبارت دیگر انکر تکست ها بخشی از لینک هایی هستند که کاربران می توانند آن ها را ببینند و روی آن کلیک کنند. Anchor text اغلب به رنگ آبی در وب سایت ها نمایش داده می شود تا افراد بتوانند روی آن کلیک کنند.

می توانید برای هر انکر متن یک لینک مخصوص قرار دهید و با کلیک روی آن کاربر به همان آدرس هدایت می شود. همچنین می توانید این مفهوم را با عنوان پیوند یا متن پیوند تشخیص دهید. این کلمات موضوع فعالیت سایت را مشخص می کند. گوگل از لینک های عنوانی مشابه برای نمایش سایت شما در نتایج جستجو استفاده می کند.

لازم به ذکر است که اگر تمامی وب سایت های مختلف با انکر تکست یکسان به یک صفحه لینک دهند، پس از مدتی گوگل این صفحه را به عنوان یک سایت بسیار معتبر می شناسد و رتبه بندی می کند، حتی اگر این انکر تکست در آن صفحه نباشد.

image 1640619980 خبر مرکزی

انواع مختلف انکر تکست

انکر تکست ها انواع مختلفی دارند و هر کدام ارزش متفاوتی دارند. امروزه کارشناسان سئو از کلمات کلیدی هدفمند برای ارائه آدرس مورد نظر سایت خود به گوگل و رتبه بندی وب سایت استفاده می کنند. نکات لنگر عبارتند از:

  • متن اصلی

لنگرهای رایج کلماتی هستند که با نام‌های «اینجا کلیک کنید»، «بیشتر بخوانید»، «این سایت»، «بیشتر بدانید» یا «درباره نویسنده» شناخته می‌شوند. در گذشته استفاده از این نوع انکر تکست بسیار رایج بود اما با توجه به اینکه هر روز تغییراتی در الگوریتم های گوگل ایجاد می شود، استفاده از این نوع انکر تکست می تواند به سئوی وب سایت آسیب برساند.

  • متن تجاری لنگر
  معامله 18.7 میلیون تنی سیمان برای 4 ماهه امسال در بورس

انکر تکست هایی با نام های تجاری وجود دارند که در متن های مختلف استفاده می شوند، استفاده از نوع انکر برای سئو مضر نیست، مگر اینکه به انکر تکست با همان کلمه کلیدی فکر کنید. سایت هایی مانند Moz از این لینک ها استفاده گسترده ای می کنند.

  • متن برهنه از انکر

این نوع انکر تکست که به انکرهای برهنه معروف است در متن خود هیچ کلمه کلیدی ندارد و فقط از طریق لینک اصلی وارد می شود. در این حالت نویسنده آدرس سایت را مستقیماً در متن وارد می کند.

  • متن ویدئویی لنگر

برای اینکه ساختار لینک شما برای گوگل کاملا طبیعی به نظر برسد، گاهی اوقات لازم است از تصاویر و تصاویر در وب سایت خود استفاده کنید و از طریق آنها لینک ایجاد کنید. در این حالت، باید لنگر متن خود را در تگ Alt در عکس قرار دهید.

انکر تکست انواع مختلفی دارد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره کردیم.

کیفیت سئو در دیجی‌تک

می توانید از انکر تکست ها برای ارائه اطلاعات مرتبط و توصیفی در مورد محتوای لینک های مقصد به کاربران استفاده کنید. از آنجایی که موتورهای جستجو مرتبط ترین نتیجه را برای کاربر جستجو می کنند، استفاده از آن می تواند به بهتر دیده شدن سایت شما کمک کند. متن های لنگر مستقیماً به صفحات فرود پیوند داده می شوند و در صورت استفاده صحیح، به عنوان یک صفحه معتبر در الگوریتم های گوگل ظاهر می شوند.

با انکر تکست می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و آن را به عنوان یک صفحه معتبر به گوگل نمایش دهید. دیجی‌تک با استفاده از جدیدترین ابزارها، متن‌های مرتبط با انکر را به شما ارائه می‌کند و در نتیجه سعی در بهبود رتبه سایت شما دارد.

  بیژن طاهری در استقلال می ماند؟

image 1640619999 خبر مرکزی

طراحی سایت سئو با دیجی تک

از آنجایی که موتورهای جستجو هر روز هوشمندتر می شوند، باید نسبت به گذشته به جزئیات توجه بیشتری داشته باشیم. یکی از مهم ترین عوامل در رتبه بندی وب سایت ها، استفاده صحیح از انکر تکست است. یکی از اصول مهم در این مورد این است که انکر تکست با موضوع محتوا مرتبط باشد.

به این ترتیب موتورهای جستجو می توانند موضوع صفحات را شناسایی کرده و در دسترس کاربران قرار دهند. اگر موتور جستجوی شما نتواند محتوای شما را از طریق متن لنگر پیدا کند، رتبه سایت شما سخت تر خواهد شد. بنابراین محتوای سایت شما باید به خوبی با انکر تکست ها ترکیب شود تا بتوانید بیشتر در معرض دید کاربران قرار بگیرید.

اگر از طراحی دات نت و سایر سایت ها اطلاعی ندارید کافیست با پشتیبانی تماس بگیرید دیجی تک در تماس باش.

دیدگاهتان را بنویسید