انواع قهوه را حدس بزنید!

شما هم هنگام انتخاب قهوه گیج شده اید و نمی دانید هر یک از نام های ذکر شده در منوی نوشیدنی دقیقاً چه قهوه ای است؟

این راهنمای ساده به طور مختصر اسامی و طرز تهیه هر کدام را به شما می گوید تا در کافه سردرگم نشوید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

اسپرسو

این تصور غلط وجود دارد که اسپرسو یک دانه است. در واقع کلمه اسپرسو یک روش خاص برای تهیه قهوه است. اسپرسو نوعی قهوه است که در دستگاه اسپرسوساز درست می شود. لوبیاها از قبل آسیاب می شوند و سپس دوز سریع فشار بالا و آب داغ دریافت می کنند.

این ترکیب فشار و آب مقدار کمی قهوه غلیظ با طعمی غنی تولید می کند. یک جرعه اسپرسو حدود 7 تا 9 گرم قهوه آسیاب شده مصرف می کند که حدود 2 اونس (56 گرم) قهوه اسپرسو تولید می کند. دو برابر قهوه آسیاب شده مصرف می کند و دو برابر اسپرسو تولید می کند.

کاپوچینو

کاپوچینو

این نوشیدنی که در ایتالیا توزیع می شود دارای قسمت اسپرسو، قسمت شیر ​​آب پز و قسمت کف شیر می باشد. اگر به درستی تهیه شود، هر جرعه ای که می نوشید باید حاوی مقادیر مساوی قهوه، شیر و کف باشد. اما در اکثر کافه‌های آمریکا در فنجان‌های 8 اونس (226 گرم) سرو می‌شود.

در حالی که کاپوچینوی اصلی در یک فنجان 5 اونس (140 گرم) سرو می شود. کاپوچینو به معنای “کلاه کوچک” است و به لایه نازکی از کف روی قهوه اشاره دارد. در ایتالیا کاپوچینو را هرگز بعد از غذا یا بعد از ساعت 11 صبح نمی نوشند.

دیر

دیر

لاته محبوب یک نوشیدنی اسپرسوی ایتالیایی با دو قسمت شیر ​​جوشانده و یک قسمت قهوه است. معمولاً بزرگتر از یک کاپوچینو است و شیر بیشتری دارد و در یک لیوان 7 اونسی (198 گرم) سرو می شود. از آنجایی که شیر فقط جوشانده می شود و کف زیادی ندارد، سطح خوبی برای ایجاد طرح های هنری فراهم می کند. شیر بیشتر به معنای طعم نازک تر است و برای افرادی که تازه طعم قهوه را می شناسند مناسب تر است.

  طرز تهیه دسر نیلوفر برای ماه رمضان

آمریکایی

آمریکانو

Americano یک جرعه اسپرسو و آب اضافی برای اضافه کردن بیشتر است. طعمی رقیق ایجاد می کند که بیشتر شبیه قهوه آسیاب شده آمریکایی است تا یک جرعه اسپرسو. می توانید 6 تا 8 اونس آب (170 تا 220 گرم آب) اضافه کنید و البته مقدار آن به دلخواه متفاوت است. این قهوه بدون شیر و به صورت قهوه سیاه سرو می شود.

کورتادو

کورتادو / جبل الطارق

با وجود نام های مختلف، تنها چیزی که کورتادو را از جبل الطارق متمایز می کند، کافه ای است که در آن این قهوه را سفارش می دهید. کورتادو یک اسپرسوی اسپانیایی است که با شیر آب پز بریده می شود (در زبان اسپانیایی کورتادو “برش” است).

این یک نوشیدنی کوچک است که فقط کمی بزرگتر از ماکیاتو است و در یک لیوان 4 اونسی (110 گرم) سرو می شود. نام جبل الطارق یا جبل الطارق در سال 2005 از کافه ای در سانفرانسیسکو ابداع شد و نوعی شیشه است.

ماکیاتو

ماکیاتو

اگرچه استارباکس ماکیاتو را معروف کرد، اما استارباکس ماکیاتو شباهت کمی به ماکیاتو واقعی دارد. ماکیاتو سنتی یک جرعه اسپرسو و مقدار کمی شیر کف‌دار روی آن است. این نوشیدنی کوچک بسیار مقوی است زیرا غلیظ ترین طعم اسپرسو را دارد و شیر اضافه شده به آن از شدت این طعم می کاهد. ماکیاتو به معنای رنگارنگ است و به طرح هایی اطلاق می شود که روی کف شیر داده می شود.

کافه اوله

Café au Lait

این یک نوشیدنی فرانسوی است که از قهوه به شدت آسیاب شده و شیر گرم شده (نه شیر آب پز یا کف شده) تهیه می شود. نسبت قهوه به شیر یک به یک است. اگر به دنبال این نوع قهوه در استارباکس هستید، باید Misto را بخواهید. Misto کلمه ایتالیایی برای این نوع قهوه است.

  ماخ چای متفاوت با خواص شگفت انگیز!

سفید مسطح

سفید مسطح

Flat White یک اسپرسو استرالیایی است که در بریتانیا و ایالات متحده محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سفید مسطح چیزی بین کاپوچینو و لاته است که در یک لیوان 6 اونسی (170 گرم) سرو می شود. به اندازه یک کاپوچینو است، اما شیر آن مانند لاته کاملا می جوشد.

سرد برو

کلد دم

Cold Go روشی برای تهیه یخ کافی است که شامل خیس کردن قهوه آسیاب شده در آب به مدت 8 ساعت برای دریافت طعم کامل است. به این ترتیب عصاره ای به دست می آید که می توان آن را به هر مقدار آب اضافه کرد.

این روش رایگان در سال های اخیر در کافه ها رواج پیدا کرده است و همچنین به راحتی می توان این نوع قهوه را در خانه درست کرد. بسیاری از کافه‌ها عصاره‌ها را در بطری می‌فروشند تا به دلخواه در خانه رقیق شوند.

اسید ژاپنی به اندازه کافی

قهوه سرد ژاپنی

این یکی از راه‌های درست کردن فوری بستنی در حین دم کردن قهوه روی یخ است. قهوه روی یخ با نیروی مضاعف دم می شود تا یخ ذوب شود و قهوه رقیق و دم شود. چرا باید بستنی ژاپنی به اندازه کافی را به Cold Go ترجیح دهید؟ برخی افراد می گویند که این روش منجر به تاکید بیشتر بر طعم قهوه می شود. و همچنین بسیار سریعتر از روش خلاص شدن از سرما.

اسید کافی

قهوه سرد

بستنی ساده به اندازه کافی به دو صورت تهیه می شود: اجازه دهید قهوه معمولی خنک شود یا قهوه بسیار داغ را مستقیماً روی یخ بریزید. در هر دو مورد بوی باقیمانده روی پوست وجود دارد، به همین دلیل است که روش‌های جدید برای تهیه بستنی به اندازه کافی اخیرا رایج شده است.

فقیر یا

پر کنید

این روش تهیه قهوه به این صورت است که روی قهوه کاملا آسیاب نشده و درشت آب داغ می ریزند و قهوه را صاف می کنند. اگرچه راه‌های زیادی برای تهیه قهوه وجود دارد، اما همه آن‌ها از فرآیند خیساندن دانه‌های آسیاب شده در آب داغ پیروی می‌کنند. اگرچه این یک روش سنتی برای تهیه قهوه است، اما طعم غیر معمولی دارد.

  آمار فوت تاج، امروز 14/09/1400

موکا

موکا

موکا یک دسر محبوب با قهوه و شکلات است. معمولاً از مخلوط کردن یک جرعه اسپرسو و پودر کاکائو مخلوط با شیر تهیه می شود. شیر را می جوشانند و نوشیدنی را با لاته آرت تزئین می کنند. یکی از انواع آن بیچرین است که نوشیدنی مخصوص تورین ایتالیا است و ترکیبی از قهوه، خامه شکلاتی با طعم فندق و خامه غلیظ است.

فراجينو

فراپوچینو

این نوشیدنی در آمریکا بسیار محبوب است. اگرچه بسیاری معتقدند که این قهوه برای اولین بار در استارباکس مانند بستنی درست می شود، اما در واقع ریشه آن جای دیگری است. فراپوچینو در خانواده جورج هاول از Coffee Connection در بوستون متولد شد که استارباکس آن را در دهه 1990 خرید. هاول به فراپوچینو می گوید که هم او را دوست دارد و هم از او متنفر است.

او گفت: «وقتی استارباکس پیشنهاد خوبی برای خرید اتصالات کافی داد، خیالمان راحت شد. من قهوه اصلی و ساده را دوست داشتم، اما بیشتر وقتم را صرف کارهایی مانند فراپوچینو کردم.

نام «فراپوچینو» ترکیبی از کلمه جدید انگلیسی «فراپ» برای بستنی و کلمه «کاپوچینو» است. فراپوچینو از چه چیزی تشکیل شده است؟ استارباکس این قهوه را مخفی نگه داشته و دستور پخت آن را در وب سایت خود منتشر نکرده است.

اما یک چیز مسلم است، این نوشیدنی راز محبوبیت انفجاری استارباکس است. قطعاً نباید این نوشیدنی را در جایی غیر از استارباکس سفارش دهید. و به محض اینکه متوجه شدید: اگر فکر می کنید که این نوشیدنی کافئین مورد نظر شما را تامین می کند، بدانید که اصلا قهوه ای در این نوشیدنی وجود ندارد!

منبع: بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید