امیر عبداللهیان با اردوغان دیدار کرد + عکس

حسن امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چه کسی در پاسخ به دعوت مولود چاووشو آیلو وزیر امور خارجه ترکیه در آنکارا امشب (دوشنبه) را رهبری می کند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

    امیر عبداللهیان با اردوغان دیدار کرد + عکس

    امیر عبداللهیان با اردوغان دیدار کرد + عکس

مولود چاووشو لو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این نشست حضور داشت.

رئیس نمایندگی دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امشب با اردوغان دیدار خواهد کرد، گفت: امروز به دعوت آقای چاووش اوغلو در آنکارا هستم. علاوه بر این، به موارد مختلف روابط دوجانبه نیز خواهیم پرداخت.» تمرکز اصلی ما در حال حاضر بر موضوع برنامه جامع همکاری بلندمدت بین دو کشور است و از فرصت حضور خود در ترکیه استفاده خواهم کرد. با برخی از مقامات ترکیه گفت‌وگو کنید، علاوه بر همکارم، آقای اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه را نیز خواهیم داشت.

این اولین سفر امیر عبداللهیان به ترکیه از زمان تصدی این سمت است و در جریان آن درباره مسائل مربوط به روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی گفتگو خواهد کرد.

وزارت خارجه ترکیه روز گذشته از سفر امیر عبدالیان به این کشور خبر داد. سعید حاطب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در نشست خبری هفتگی خود به خبرنگاران گفت: امیر عبداللهیان امروز عازم ترکیه می شود و سپس برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه خزر به ترکمنستان می رود.

  انفجار مرگبار پژو 207 در یوسف آباد

دیدگاهتان را بنویسید