امید در بورس تهران

پیش بینی کارشناسان درست بود و بورس تهران در سه روز کاری پایانی هفته گذشته فراز و نشیب چندانی نداشت و در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته شاخص کل بورس به رقم یک میلیون و 529 هزار واحد رسید تا تنها 0.5 درصد افزایش ارتفاع داشته باشد. در مقیاس هفتگی

با این حال، تحلیلگران چشم انداز بازار را در هفته جاری مثبت ارزیابی می کنند و معتقدند شاخص در هفته آینده سبز خواهد بود. موج تورم ایجاد شده در کالاهای مصرفی و همچنین افزایش قیمت کالاها عواملی هستند که به گفته کارشناسان نه تنها در هفته جاری بلکه در هفته های آتی نیز موجب رشد بازار خواهند شد.

سبز شدن بازار سهام در هفته های آینده

جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه: با توجه به موج تورمی که در کشور آغاز شده و در بسیاری از اقلام مصرفی دیده می شود، پیش بینی می شود بازار سهام در هفته آینده روند مثبتی داشته باشد، به ویژه اینکه این رشد نسبت به هفته گذشته شتاب بیشتری داشته و شاهد افزایش شدید نرخ بنیادی هستیم. و بسیاری از صنایع اعلام کرده اند که اجناس آنها به زودی گران می شود بنابراین این افزایش قیمت ها بر بازار سرمایه نیز تاثیر گذاشته و باعث رشد آن می شود.

همچنین نرخ بهره اعلامی از سوی فدرال رزرو که نیم درصد آن را افزایش داد، انتظارات را برای تورم در بازارهای جهانی افزایش داد و به همراه آن افزایش نرخ سود کالاها را در بازارهای جهانی داشتیم، بنابراین از زمان بورس تهران دو عامل نرخ تورم از سوی دیگر قیمت کالاها بسیار حساس بوده و همواره با این دو عامل همبستگی داشته و هفته آینده هفته مثبتی برای بورس به نظر می رسد.

  طرز تهیه آش انار; غذاهای خوشمزه زمستانی

از سوی دیگر تورم منجر به افزایش بسیاری از محصولات غذایی شده است، بنابراین گروه های غذایی در هفته آینده در کانون توجه قرار خواهند گرفت. افزایش قیمت کالاها در بازارهای جهانی برای گروه های کالایی نیز مثبت است. به ویژه، بازده رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و قیمت های مثبتی خواهد داشت.

بنابراین از آنجایی که شاخص بورس تهران نسبت به شرکت های کالایی (که اکثرا شرکت های بزرگ و شاخص هستند) حساس است، پوشش سبز و بورس در هفته آینده مثبت خواهد بود.

با توجه به بهبود و کاهشی که بازار سرمایه طی دو سال اخیر تجربه کرده است، بسیاری از سهام قیمت مناسبی دارند و بررسی شاخص کل به ویژه شاخص بورس که مختص سهام های کوچک و متوسط ​​است، نشان می دهد که در شرایطی قرار داریم. روند صعودی نسبتا کند. . و ما می‌توانیم به طور مداوم و نه تنها برای هفته آینده، بلکه برای هفته‌های آینده، بازار نسبتاً متعادلی را پیش‌بینی کنیم که می‌تواند فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری مردم باشد.

بر این اساس، با توجه به شرایط حاکم بر بازار، به نظر می رسد شاخص کل بورس می تواند از کانال یک میلیون و 500 هزار واحدی عبور کند و بعید به نظر می رسد که بازار تعدیل قابل توجه و عمیقی در محدوده 1.6 میلیون واحدی داشته باشد.

روند مثبت بازار را در هفته آینده ادامه دهید

سپر کشاورتز، کارشناس بازار سرمایه: با توجه به روند بازار سهام در هفته های آتی، وضعیت اقتصادی کشور و وضعیت بازارهای بین المللی، پیش بینی می شود شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در هفته جاری روند صعودی داشته باشد و شاهد مثبت شدن آن باشیم. بازار.

  بازدید مدیرعامل شستا از پالایشگاه نفت ایرانول آبادان

از ابتدای سال جاری شاهد رشد بازار سرمایه بوده ایم و دلیل این رشد به عوامل مختلف داخلی و خارجی بستگی دارد، اما نکته اینجاست که بورس همچنان کوچک است و این یکی از ابهامات و مشکلات بازار با این حال بازار سرمایه نیز در این هفته مثبت است

پیش بینی می شود گروه های خودرویی و پتروشیمی در بین صنایع مختلف وضعیت بهتری داشته باشند و هفته آینده پیشتاز بازار باشند. اما همانطور که گفته شد هنوز اطمینان لازم برای سرمایه گذاری سهامداران خرد و سرمایه گذاران نقدینگی خارج از بورس برای سرمایه گذاری در بورس ایجاد نشده است، بنابراین نمی توان به رشد فعلی بازار امیدوار بود.

البته زمانی که شرکت ها گزارش های دوازده ماهه خود را ارائه دهند، وضعیت روشن تر و بهتر خواهد شد. از طرفی فصل مجامع عمومی فرا می رسد و با توجه به حذف تاج، جلسات حضوری برگزار می شود که حضور در مجمع و اطلاعات دریافتی سهامداران می تواند اشتیاق برای سرمایه گذاری را افزایش دهد. بازار سهام از خرداد به بعد باید بازار مثبت تری داشته باشیم و شاهد افزایش حجم معاملات باشیم چرا که در حال حاضر حجم معاملات کم است و نمی توان به رشد بازاری با این حجم خوشبین بود.

حجم مبادلات هم اکنون حدود هشت هزار میلیارد تن است و این رقم برای این بازار حجم مناسبی نیست. حجم باید متناسب با رشد بازار افزایش یابد و شاخص وزنی و شاخص بورس به یکدیگر نزدیک شوند، اما در حال حاضر این اتفاق نیفتاده است و به نحوی که شاخص وزنی و بورس از هم جدا شده اند، بنابراین حجم معاملات باید به امید شرایط بهتر بازار افزایش یابد. یکی از دلایل مثبت شدن بازار در روزها و هفته های اخیر افزایش تورم است.

  ظهور "کسوف" در آسمان صبح فردا

تورمی که اکنون در خرده فروشی رو به افزایش است، نشان می دهد که در ماه های آینده شاهد تورم بیشتری خواهیم بود و این تورم به صنایع مختلف سرایت می کند، یعنی می تواند از کالاهای ارزان قیمت شروع شود و به سمت کالاهای حجیم مانند مسکن و زمین حرکت کند، اما در حال حاضر ، با توجه به سطح درآمد و میزان پولی که مردم دارند، امن ترین مکان برای سرمایه گذاری به خصوص برای پرجمعیت ترین قشر جامعه، یعنی. از دهه 30 تا 35 بازار سرمایه.

با کم رنگ شدن ارزهای دیجیتال، بازار سرمایه برای سرمایه گذاری های کوچک بهتر است و اگر به مرور زمان اعتماد ایجاد شود، بازار تا حدودی کنترل می شود و بازاریابان بهتر عمل می کنند و شرکت های سبدگردانی تخصصی تر و وجود ندارند. هیجان ورود نقدینگی به بازار افزایش می یابد و بازار بزرگتر و بهتر می شود. در این صورت می توان به آینده بازار بیشتر امیدوار بود.

دیدگاهتان را بنویسید