امضای تفاهم نامه تامین 100 مگاوات برق صنعت سیمان کشور

امضای تفاهم نامه تامین 100 مگاوات برق صنعت سیمان کشور

به گزارش خبر تایمز به نقل از روابط عمومی هلدینگ تامین انرژی، تفاهم نامه ای بین شرکت مدیریت توسعه انرژی تامین و شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین به منظور جلوگیری از قطعی برق در صنعت سیمان کشور امضا شد.

ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا در این نشست گفت: مجموعه های اقتصادی گروه شستا در راستای برنامه های کلان راهبردی خود برای افزایش بهره وری و ارتقای توان داخلی تلاش می کنند تا چالش های پیش رو در مجموعه صنعتی خود را به حداقل برسانند.

وی بیان کرد: با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال، چندین گروه اقتصادی زیر مجموعه شستا موظفند با تاکید بر هم افزایی موضوعات دانش بنیان را در اولویت قرار دهند.

مدیرعامل شستا تصریح کرد: با امضای تفاهم نامه احداث نیروگاه بین شرکت سرمایه گذاری تامین انرژی و شرکت سرمایه گذاری سیمان، مشکل قطعی برق سیمان سازان برطرف می شود. تأثیر مستقیم بر تولید آنها

بازیان با تاکید بر اینکه با نقش فعال و موثر شرکت های دانش بنیان، بهینه سازی و ارتقای بهره وری در صنعت سیمان و سایر صنایع با جدیت دنبال می شود، افزود: همچنین تلاش می شود از توان این شرکت ها برای رفع چالش های موجود در صنایع استفاده شود. همراه با کاهش شستا و افزایش بهره وری.

وی با اشاره به اینکه تامین کل سیمان 30 درصد سیمان کشور را تامین می کند و هر مشکلی در این صنعت پیامدهای زیادی دارد، تاکید کرد: با احداث کارخانه توسط هلدینگ انرژی و بهینه سازی این کارخانه این چالش ها به حداقل می رسد. مصرف.

  ماشینی که شهید ستاری ساخت!

نیروگاه صد مگاواتی برای صنعت سیمان ساخته می شود

در این نشست رضا افتخاری مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه انرژی تامین با اشاره به احداث نیروگاه 100 مگاواتی برای صنعت سیمان به ویژه سیمان آبیک که بزرگترین تولیدکننده سیمان در غرب آسیا است، گفت: قطع برق تابستان گذشته خسارت زیادی به صنعت سیمان وارد کرد و بر همین اساس این تفاهم نامه منعقد شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه انرژی تامین با بیان اینکه با احداث نیروگاه های کوچک و نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی به دنبال رفع این نیاز هستیم گفت: زیان سود صنعت سیمان از قطعی برق در سال گذشته 500 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر یکی دیگر از روش های اجباری تامین انرژی است، تصریح کرد: بر اساس مصوبه دولت، هر شرکت تولیدی که از این نوع انرژی استفاده کند، وزارت نیرو میزان برق تولیدی خود را تعطیل می کند. نه

افتخاری با بیان اینکه به زودی با حدود 10 شرکت سیمانی برای تامین برق قرارداد دوجانبه منعقد می کنیم، ادامه داد: طی 2 تا 3 سال آینده برای صنایع تامین برق برق تولید نمی شود و همه صنایع و شرکت های تولیدی باید برق مورد نیاز خود را تامین کنند. مستقیم، انجام دهید

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین انرژی، با توجه به افزایش قیمت برق صنایع، بهتر است صنایع برای تامین برق خود تدابیری اتخاذ کنند، گفت: تابستان امسال ممکن است صنایع تا 3 ماه برق نداشته باشند.

وی تاکید کرد: میزان سرمایه گذاری برای تامین هر مگاوات نیروگاه حدود 800 هزار یورو است و یک نیروگاه صد مگاواتی حدود 40 میلیون یورو نیاز دارد که البته نیروگاه مورد نظر با کمک خارجی و داخلی ساخته می شود. فن آوری ها

  عکس/ تولد نوزاد با دم

حذف یارانه های پنهان طرح های بهینه سازی انرژی را توجیه کرد

حمیدرضا هوشیاری مدیرعامل سیمان تامین یکی از دغدغه های مهم صنعت به ویژه سیمان را تامین برق عنوان کرد و گفت: تامین برق پایدار در این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تاکید کرد: صنایع سیمان انرژی مورد نیاز خود را در قالب خود تامینی تولید کنند تا در این زمینه فشاری بر تقاضای کشور و صنعت برق وارد نشود. البته سیاست های دولت سیزدهم و انجام عملیات اقتصادی حذف یارانه پنهان، بهینه سازی انرژی در تولید برق در صنایع سیمانی دریافت کننده یارانه پنهان را توجیه کرد.

هوشیاری با اشاره به اینکه حذف یارانه های پنهان منجر به تغییر در تامین برق و مصرف انرژی شده است، گفت: سال گذشته برای اولین بار با قطعی بیش از دو ماهه برق در برخی از بلوک ها مواجه شدیم که هزینه بر است. ما 400 میلیون تومان.»

دیدگاهتان را بنویسید