امشب 70 لیتر بنزین سهمیه ویژه آذرماه شارژ می شود

به گفته سخنگوی شرکت ملی نفت، امشب سهمیه 70 لیتری بنزین آذرماه برای خودروهای سواری شامل 10 لیتر سهمیه ویژه این ماه در کارت هوشمند سوخت شخصی شارژ می شود.

فاطمه کاهی گفت: در این ماه نیز مانند گذشته سهمیه یک لیتری خودروهای بنزینی، یک لیتری برای خودروهای دوگانه سوز و دو لیتری برای موتورسیکلت ها پرداخت می شود که سوخت واریز می شود.

وی افزود: با توجه به بازه زمانی 9 ماهه ای که برای ذخیره سازی سهمیه سوخت خودروها در نظر گرفته شده، سهمیه واریز سوخت خودروهای سواری که سقف 9 ماهه آنها تکمیل شده و به سقف ذخیره 540 لیتری رسیده است، اضافه نمی شود. مالک هر خودرو فقط می تواند 9 را نقل کند. «ماه گذشته (540 لیتر برای اتومبیل و 225 لیتر برای موتور سیکلت) از کارت شناسایی خود برای سوخت صرفه جویی کنید.

سخنگوی شرکت پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه این مدت 9 ماه کاهش پیدا نکرده است، گفت: هموطنان می توانند تا 9 ماه همچنان سهمیه سپرده خود را در کارت سوخت خود پس انداز و مصرف کنند.

به گفته وی، امشب علاوه بر سهمیه های ثابت، سهمیه تشویقی بنزین نیز که پس از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت در نظر گرفته شده بود، پرداخت می شود.

وی بیان کرد: سهمیه تشویقی 10 لیتر بنزین برای خودروهای شخصی و درجه بالا، خودروهای درجه بالا و خودروهای دارای معلولیت، سرنشینان شخصی، آموزشگاه های رانندگی، آژانس ها و اماکن عمومی، مینی بوس های کم مصرف، مینی بوس های پرمصرف (دوبل مشعل) و LPG و کامیون (دوگانه سوز و LPG)، خودروهای سواری عمومی (دو سوخت و LPG)، تاکسی و وانت (دو سوخت و LPG)، خطوط بین شهری و پروپان بوتان)، وانت و کامیون های پرمصرف (بنزینی) ، خودروهای عمومی (بنزین گرم)، تاکسی بنزین سوز)، خط بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، مشعل دوگانه سوز و پروپان بوتان)، اتوبوس، ون تاکسی (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز) و برای موتور سیکلت 5 لیتر خواهد بود.

  قیمت انواع دستگاه تصفیه آب در بازار چقدر است؟

وی تاکید کرد: خودروهایی که بر اساس مصوبه هیأت وزیران مشوق های بیشتری برای آنها اعمال می شود، همراه با سهمیه دی ماه به کارت آنها واریز می شود.

همچنین با توجه به توضیحات وزارت نفت، سهمیه غرامت انواع خودرو در آذرماه با اهداف مختلف به شرح زیر است:

10 لیتر بنزین برای خودروهای شخصی و کلاس بالا، خودروهای کلاس بالا و مدل های جانبازان و معلولان، سرنشینان شخصی، آموزشگاه های رانندگی، آژانس ها و وسایل نقلیه عمومی، مینی بوس های کم مصرف، مینی بوس های پرمصرف (دوگانه سوز و گاز مایع) و کامیون ها (دوگانه سوز و گاز مایع).

5 لیتر برای موتور سیکلت.

20 لیتر بنزین برای خودروهای سواری عمومی (دوگانه سوز و گاز مایع)، تاکسی و تاکسی (دوگانه سوز و گاز مایع)، خطوط بین شهری (دوگانه سوز و گاز مایع)، وانت و کامیون های پرمصرف (احتراقی) ) بنزین).

30 لیتر بنزین برای خودروهای عمومی (بنزین گرم)، تاکسی (بنزین گرم)، خط بین شهری (بنزین گرم)، آمبولانس (بنزین، دوگانه سوز و گاز مایع).

40 لیتر بنزین برای اتوبوس، تاکسی (بنزین گرم) و مینی بوس (بنزین گرم).

هیأت وزیران به وزارت نفت دستور داد تا هزینه های متحمل شده توسط دارندگان کارت بنزین در مدت عدم دسترسی به بنزین سهمیه ای به دلیل مشکلات سامانه هوشمند سوخت از طریق شرکت تابعه، سهمیه جبرانی 15000 ریال به ازای هر لیتر را جبران کند.خودروها را یکبار اضافه کنید. یک ماه در دسامبر 1400 فقط یک بار.

سقف سهمیه سوخت کارت هوشمند سوخت و بنزین برای دارندگان خودروهای شخصی و موتورسیکلت ابتدا 6 ماه بود، اما پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و اعلام شرایط ویژه برای مقابله با شیوع آن، شرکت ملی نفت سقف را تغییر داد. 9 ماهه.بنابراین سهمیه واریز ماهیانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت در صورت عدم استفاده تا 9 ماه در کارت هوشمند سوخت قابل ذخیره است.

  روایت عباس عبدی از درگذشت عصر پناهی

دیدگاهتان را بنویسید