امتحانات دی ماه؛ شخصی یا مجازی؟!

مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش و بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزش، امتحانات دانش آموزی در دی ماه سال تحصیلی 1401-1400 برگزار می شود. دلایل زیر:

اخیراً خبرگزاری ها، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی غیررسمی مطلبی در مورد نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان در سال تحصیلی 1400-1401 منتشر کرده اند که توسط مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش نادرست و تکذیب شده است. .

به اطلاع مخاطبان و ذینفعان در مورد سیستم آموزشی می رساند. امتحانات دوره اول و دوم متوسطه به صورت حضوری و بر اساس ضوابط تدریس و ارزشیابی مصوب شورای آموزش عالی و فقط در مواردی برگزار می شود که مدرسه به دلیل شیوع بیماری در وضعیت قرمز کرون قرار دارد. این بیماری با تایید آموزش و پرورش، ارزشیابی دانش آموزان بر اساس دستورالعمل های ارزیابی پیشرفت تحصیلی برای دوره بیماری عروق کرونر قلب انجام می شود.

همچنین آزمون داوطلبان آزاد و گروهی از دانش‌آموزان پایه دوازدهم که در خرداد و شهریور در برخی از دروس موفق به کسب نمره مثبت نشده‌اند، قرار است از دوم دی ماه آغاز شود و در طی مراحل بهداشتی کامل در حوزه‌های امتحانی ویزیت خواهند شد. انجام شد.

در این آزمون ها از انواع سؤالات (تشریحی، پاسخ کوتاه، چهارگزینه ای و …) استفاده می شود و نتیجه منفی ندارد. امتحانات بزرگسالان پایه نهم، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد نیز به صورت هماهنگ استانی، حضوری و با رعایت کامل مراحل بهداشتی انجام می شود.

  پیش بینی روندهای فناوری در سال 2022

باید توجه داشت؛ نحوه سنجش پیشرفت تحصیلی در مقاطع مختلف آموزشی و بخشنامه برگزاری امتحانات پایه دوازدهم دی ماه 1400 در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزش aee.medu.ir قابل مشاهده است. لذا از معلمان، دانش آموزان و اولیای آنان تقاضا می شود اخبار و اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش را تنها از درگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید