ال 90 ایرانی با موتور پژو ؟!

پروژه تولید نسخه ایرانی رنو تندر 90 با نام جدید P90 همچنان در دستور کار سایپا قرار دارد و طبق آخرین اخبار باید به موتور ایرانی مبتنی بر Ec5 یا پژو Tu5 بهبود یافته مجهز شود.

با توجه به ماهیت فرانسوی پروژه P90 به عنوان یکی از محصولات رنو، این عجیب به نظر می رسد، زیرا این احتمالاً اولین بار در تاریخ صنعت خودروسازی جهانی است که یک خودروی رنو با قدرت رقابتی ساخته می شود. از برند پژو تا خط تولید.

سابقه تولید موتور جدید ec5 سایپا (مگا موتور) نیز به پروژه داخلی سازی یکی از موتورهای سیتروئن در زمان اجرای برجام برمی گردد که قرار بود سایپا سیتروئن از آن استفاده کند و اکنون با وجود سیتروئن، نسخه ایرانی شده، در حال خروج از بازار است. موتور me16 از جمله پروژه های جدید برای موتورهای مگا است.

به گفته منابع آگاه، پروژه تولید انبوه این موتور جدید به عنوان بهترین موتور تولیدی مگا موتور و سایپا تا پایان سال آینده ادامه خواهد داشت و به همین دلیل بعید است نسخه های تجاری سایپا و پارس خودرو P90 تا قبل از سال 1402 روانه بازار شوند. بیایید باشیم

گفتنی است بر اساس اطلاعات فعلی، قدرت و گشتاور موتور سایپا 16 کاملاً قابل مقایسه با موتور ایران خوردو TU5 پلاس (مورد استفاده در تارا) است و در حجم 1.6 لیتری حدود 113 اسب بخار قدرت ارائه می دهد.

این موتور احتمالا در آینده به عنوان موتور جدید سایپا شاهین مورد استفاده قرار می گیرد و نقش یک موتور مدرن را در خانواده محصولات سایپا ایفا می کند.

  نسخه الکترونیکی؛ نقض اصول اخلاقی؟!

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید